Narodil se 22. února 1936 v Budapešti, vyrůstal v Bratislavě a v Plzni. Jeho otec mu v dětství změnil rodné příjmení. „Matka byla z Plzně, otec Maďar s německým původem. Po něm jsem měl v rodném listu příjmení Finster, ale když jsme přišli koncem války do Plzně k sestřenici mé maminky, vzpomněl si na babičku Divínovou. Zřejmě pociťoval protiněmecké nálady po válce, proto příjmení změnil,“ vysvětlil už dřív ve vzpomínkovém rozhovoru pro Deník Rovnost Divín, jenž posledních víc než padesát let žil v Brně.

Přestože v mládí koketoval s tenisem a fotbalem, od patnácti let se věnoval výhradně krasobruslení. „Bavily mě míčové hry asi jako každého kluka, nakonec před fotbalem převážilo bruslení, když jsem viděl, že mi to jde. Stal jsem se juniorským mistrem republiky a velice brzy jsem se dostal mezi dospělé, kteří mi z legrace říkali dědku, i když jsem byl patnáctiletý kluk,“ líčil.

Fotbalista Petr Švancara.
Za čtyři góly víno a fotbal. Nadstandardní den, říká Švancara. V létě změní dres

Divínův pohybový talent objevil jeho otec, jenž ho rovněž na ledě až do roku 1959 trénoval. „Byl přísný, musel jsem chodit spát v osm, devět hodin, protože v Praze se jezdilo od pěti, v Bratislavě od šesti ráno a člověk musel být fit. Pivo jsem nemohl, otec říkal, že budu mít těžké nohy,“ vzpomínal Divín.

Po bronzu a stříbru získal první domácí titul mezi muži coby osmnáctiletý závodník v roce 1954 v Brně. Na československý trůn pak dalších deset let nikoho nepustil. „Považoval jsem se za kliďase, nerozčiloval se a taky jsem na závodech nebyl nervózní. Trošku jsem vzrůšo cítil, ale nesmí vás svazovat,“ povídal.

Mistrovství Evropy ovládl poprvé roku 1958 doma v Bratislavě a hned na to ve švýcarském Davosu přidal ještě jedno zlato. Mezitím vyměnil trenéra. Otce vystřídal Ivan Mauer. A pod jeho vedením se Divín připravoval na životní akci, na olympiádě 1960 ve Squaw Valley nakonec získal stříbro.

Volejbalistky KP Brno se po letech zařadily mezi nejlepší týmy v České republice a už taky vyhrály domácí pohár.
Sportovní žně v Králové Poli umocní supersobota. Z šaten voní úspěch, zaznívá

Jenže před závodem pod pěti kruhy se kuriózně zranil a na led vyjel především díky injekcím. „Na soustředění v Tatrách přišli kameramani a chtěli předvést trojitého rittbergera. Já si při něm natrhl úpon na hýždi. S výborem jsem se domluvil, že udělám všechno pro to, abych závod dokončil,“ popsal Divín.

Po závodní kariéře se z něj stal úspěšný trenér, když vedl krasobruslaře také ve Finsku a Kanadě. Byl i jedním z koučů brněnského rodáka a elitního českého krasobruslaře Michala Březiny.