„Měli jsme štěstí, že podle plánu vyšla organizace společného mistrovství čtyř zemí na Polsko. Proběhlo klidně,“ hodnotil předseda Českého krasobruslařského svazu Stanislav Žídek víkendový šampionát v polském Těšíně. Při neúčasti závodníků z Maďarska startovali jen Poláci, Slováci a Češi.

Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká
Ledecká po úspěšném závodu: Měla jsem to pod kontrolou, ale je co zlepšovat

Těm šlo kromě národních titulů o nominaci na lednové mistrovství Evropy v Záhřebu. To ale bylo o víkendu zrušeno. „Velmi mě to mrzí, těšil jsem se,“ přiznal Jiří Bělohradský, vítěz kategorie mužů.

Zelená karta 

Chyběl v ní Michal Březina, který čeká v Kalifornii na zelenou kartu. Bez ní by se nemohl vrátit do USA, kde s rodinou žije. V Těšíně by vyhrál suverénně, rozhodčí jeho jízdy ohodnotili mimo soutěž z videa a loňský šampion získal 221,52 bodu. Teď krasobruslaři vyhlížejí březnové mistrovství světa ve Stockholmu. „Je to kvalifikace na olympiádu,“ vysvětlil Březina.

Kateřina Janatová.
Běžky bych za nic nevyměnila, je to srdcovka, říká Janatová

Kromě něho se na svět kvalifikovala sportovní dvojice Jelizaveta Žuk - Martin Bidař a taneční pár Natálie a Filip Taschlerovi. Česká mistryně Eliška Březinová vyjela body jen ve volné jízdě.