„Měli jsme štěstí, že podle plánu vyšla organizace společného mistrovství čtyř zemí na Polsko. Proběhlo klidně,“ hodnotil předseda Českého krasobruslařského svazu Stanislav Žídek víkendový šampionát v polském Těšíně. Při neúčasti závodníků z Maďarska startovali jen Poláci, Slováci a Češi.

Těm šlo kromě národních titulů o nominaci na lednové mistrovství Evropy v Záhřebu. To ale bylo o víkendu zrušeno. „Velmi mě to mrzí, těšil jsem se,“ přiznal Jiří Bělohradský, vítěz kategorie mužů.

Zelená karta 

Chyběl v ní Michal Březina, který čeká v Kalifornii na zelenou kartu. Bez ní by se nemohl vrátit do USA, kde s rodinou žije. V Těšíně by vyhrál suverénně, rozhodčí jeho jízdy ohodnotili mimo soutěž z videa a loňský šampion získal 221,52 bodu. Teď krasobruslaři vyhlížejí březnové mistrovství světa ve Stockholmu. „Je to kvalifikace na olympiádu,“ vysvětlil Březina.

Kromě něho se na svět kvalifikovala sportovní dvojice Jelizaveta Žuk - Martin Bidař a taneční pár Natálie a Filip Taschlerovi. Česká mistryně Eliška Březinová vyjela body jen ve volné jízdě.