Český reprezentant si připsal druhý triumf vřadě a je včele průběžného pořadí soutěže.

Vítěz SP zlet 2005a 2006nenechal nic náhodě a už vkvalifikační jízdě nechal soupeře za sebou téměř osekundu. Stejný průběh měly iostatní jízdy a Kraus si spřehledem zajistil účast mezi finálovou čtyřkou skikrosařů. Přitom jej trápí zranění ruky, závody absolvuje s dlahou na palci.

Ive finále vyškolil své soupeře. Ačkoliv se na chvíli před českého reprezentanta dostal Francouz Gavaggio, vcíli byl opět až za Čechem.

"Tomáš ve finále pokazil nejtěžší pasáž, kterou předtím jezdil nejlépe ze všech. Druhý Gavaggio jej předjel a měl náskok pět metrů. Na cílovém skoku ale skočil rozbalenej a Tomáš vedle něj přelétl a na cílové čáře jej předjel," popsal exkluzivně pro Deník dramatický boj Krausův trenér Vladimír Augusta.

"Všechno nám teď vychází. Lyže, forma," dodal spokojený kouč.

Další čeští skikrosaři skončili už vkvalifikaci. Nejlepší znich byl Zdeněk Šafář, jemuž patřila 49.příčka.

Mezi ženami dosáhla na vítězství Francouzka Boulangeatová. Jediná Česka ve startovním poli Šitková skončila devětadvacátá.

Výsledky:

Muži: 1.Kraus (ČR), 2.Gavaggio (Fr.), 3.Spalinger (Švýc.), 4.Eliasson, 5.Lewen (oba Švéd.), 6.Delbosco (Kan.), 7.Miaillier (Fr.), 8.Takizawa (Jap.), …49. Šafář, 60.Kopřiva, 70.Krupa, 73.Čermák, 78.Soukup, 84.Takáč, 85.Hončl (všichniČR).

Průběžné pořadí SP muži (po 2 z 9 závodů): 1. Kraus 200, 2. Gavaggio 106, 3. Hayer (Kan.) 84, 4. Puckett (USA) 80, 5. Schmid (Švýc.) 74, 6. Piccard (Fr.) 64.

Ženy: 1.Boulangeatová (Fr.), 2.Owensová (Austr.), 3.Fukušimaová (Jap.), 4.Faričová (Slovin.), 5.McIvorová (Kan.), 6.Huttaryová (Rak.), 7.Grauvoglová (Něm.), 8.Krzyzynská (Pol.), …29. Šitková(ČR).

Průběžné pořadí SP ženy (po 2 z 9 závodů): 1. Boulangeatová 160, 2. Berntsenová (Nor.) 104, 3. Davidová (Fr.) 101, 4. Owensová 100, 5. Fukušimová 96, 6. McIvorová 95, …32. Šitková 2.