Do desítky se vešla ještě šestá Eva Puskarčíková. Prvenství ze sprintu uhájila Finka Kaisa Mäkäräinenová. Třetí skončila Francouzka Marie Dorinová Habertová.

Z pěti Češek na startu bodovala ještě Veronika Vítková, která dojela šestnáctá a polepšila si o pět míst. Lucie Charvátová byla 46. a Markéta Davidová 48.

Čtěte také: Koukalová: Měla jsem štětí, jsem moc nadšená

"Jsem hrozně spokojená," řekla Koukalová Radiožurnálu. Na stupně vítězů se dostala pošesté v řadě, přičemž třikrát vyhrála a třikrát byla druhá. "To se mi snad nepovedlo ani v minulé sezoně. To je paráda, to je pohádka," libovala si.

Český biatlon dnes dosáhl na stupně vítězů už podruhé. Ve stíhačce mužů se Michal Krčmář díky přesné střelbě posunul z 29. až na třetí pozici. "Jeho finiš jsem si vychutnala a jsem ráda za každého v našem týmu, komu se daří. Je to bomba, máme skvělou partu a výsledky tomu hodně napomáhají," řekla Koukalová.

"Všechno pozitivní. Gábina druhé místo a na širší podium to doplnila Evička, takže nám udělala ohromnou radost," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi.

Koukalová vyjela na trať druhá a brzy se na ni dotáhla Němka Laura Dahlmeierová. Po první střelbě vleže musely obě na dvě trestná kola a dostala se před ně Italka Dorothea Wiererová. Druhou ležku zvládly Koukalová i Dahlmeierová čistě, ale dotáhly se na ně Dorinová Habertová a Němka Franziska Hildebrandová. Puskarčíková střílela vleže dvakrát čistě a ze čtrnáctého místa po startu jela v půlce stíhačky osmá.

Na stojce se Koukalová na druhém místě osamostatnila, ale sama neměla přehled o soupeřkách. "Síly už mi chyběly natolik, že jsem si nebyla schopná uvědomit, jak kdo střílí. Nevěděla jsem, jak kdo jede přede mnou a kdo za mnou. Neměla jsem nadhled a jsem ráda, jak to dopadlo," oddechla si.

Na rozdíl od soupeřek vstoje ani jednou neminula a poslední metry si vychutnala. Cílovou rovinkou projela v klidu, mávala českým fanouškům a hned po dojezdu dostala polibek od manžela. "Jsem strašně unavená, ale takový výsledek snad povzbudí a dodá mi to pozitivní energii pro další starty," řekla Koukalová.

Puskarčíková předvedla rychlou střelbu a ve finiši si dokázala polepšit na šesté místo. "V Ruhpoldingu to myslím bylo úspěšné," usmála se Puskarčíková.

Mäkäräinenová absolvovala sólo závod. Na střelnici chybovala pouze jednou a v závěru už jela volně. Díky výhře se Finka posunula na druhé místo SP za Koukalovou. Puskarčíková je průběžně osmá.

Světový pohár pokračuje příští týden v italské Anterselvě. "Už se těším, i když síla a energie chybí, tak závodivost ve mně je. Hurá do dalšího víkendu a dalších závodů plných dobrých výsledků," řekla Koukalová.

Krčmář skončil třetí ve stíhacím závodu a v SP má poprvé medaili

Krčmář v závodě trefil všechny terče a neustále stoupal výsledkovou listinou. Ve finiši předjel Rusa Antona Šipulina. Druhý skončil Nor Emil Hegle Svendsen.

Další Čech Ondřej Moravec musel na čtyři trestná kola a posunul se z 52. místa na 37. příčku. Bodoval i Adam Václavík, který klesl z 39. na 40. pozici.

Dosavadním maximem Krčmáře ve Světovém poháru byla dvě pátá místa. "Moc jsem to chtěl prolomit. Pohyboval jsem se v desítce, byl sedmý, osmý, devátý a desátý a teď to tam skočilo. Ještě to pořád nechápu," řekl Krčmář v České televizi.

"Michal odjel nádherný závod, neudělal žádnou chybu a rovněž na trati byl hodně silný. Je momentálně náš nejlepší finišman a ukázal to. Nejdůležitější byla poslední položka, která je psychicky náročná a závodník už má i méně sil, ale zvládl to perfektně," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Krčmář měl radost, že nemusel ani jednou na trestné kolo. "Bomba! Po vánočních svátcích jsem tam měl pořád jedničky, nuly nepřicházely a byl jsem naštvaný," řekl Krčmář, který se posunul už na 11. místo v průběžném pořadí SP.

Po poslední střelecké položce vyrazil na trať pátý, ale rychle předběhl Němce Arnda Peiffera. "Cítil jsem třetí místo, tak jsem to zkoušel. Moc taktizovat už v tuhle dobu nejde, každý jede limit," popsal Krčmář své pocity v závěru.

Čtěte také: Biatlonista Krčmář doběhl desátý ve stíhačce SP v Novém Městě

Dlouho se zdálo, že skončí čtvrtý, protože v té době třetí Šipulin se mu vzdaloval. "Byl jsem úplně kožený, ale najednou jsem se pod kopcem objevil za ním a viděl jsem, jak se zlomil. Nekladl odpor a bylo to strašně jednoduchý," řekl Krčmář.

"Tyhle závody mu vyhovují, počíná si v nich jako zkušený mazák. Ví, kde zrychlit, kde se vyvézt a kde se rozhoduje," pochválil Krčmáře kouč mužů Michael Málek.

Ve 14:45 začne stíhačka žen a pozici vedoucí ženy SP bude hájit Gabriela Koukalová, která odstartuje druhá. Na trať vyrazí také Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, juniorka Markéta Davidová a Lucie Charvátová.