Ve stopě opět neměl konkurenci fenomenální Nor Johannes Thingnes Bø, s převahou porazil druhého Francouze Quentina Fillona Malleta i staršího sourozence Tarjeie. Stále tak může obhájit prvenství ve Světovém poháru. „Když mi spadly na střelnici všechny terče, byl to skvělý pocit,“ přiznal v cíli a k souboji s Francouzem Martinem Fourcadem dodal: „Musím jít stále krok za krokem.“

Čeští biatlonisté měli motivaci jasnou: zazávodit si ve všech třech soutěžních dnech. A tentokrát měli i notnou porci štěstí. Michal Krčmář byl na střelnici bezchybný a nenápadně se posouval pořadím. V závěrečném okruhu pak předstihl i lídra poháru Fourcada a Slovince Jakova Faka. „Musím přiznat, že při desáté ráně jsem měl obrovské štěstí. Byla kalibrová, ale spadla,“ oddechl si Krčmář.

Výborný závěrečný okruh ho potěšil. „Já jsem v prvním kole nikdy nezářil. Ani na na olympiádě při zisku stříbra. Je to můj styl, postupně jsem se rozjížděl. V závěru mi zbyly síly, což je dobře. Ztráta na Johannese je drsná (1:14 – pozn. autora), ale v takhle těžkém závodě se to stává.“

Masák pro Moravce

Štěstěna sedla i na Ondřeje Moravce. Ten sice obsadil s jednou chybou v ležce až 42. pozici, ale udržel v celkovém pořadí 25. příčku, což ho rovněž posunulo do nedělního závodu s hromadným startem. „Ta poslední rána v ležáku nic neřešila. Na trati to totiž bylo strašidelný. Vůbec mě nepodržely lyže,“ kroutil hlavou zkušený český reprezentant.

Dvě nuly zaznamenal i benjamínek týmu Jakub Štvrtecký. Jenže… „Ustlal jsem si na trati,“ prozradil s bezmocí v hlase. Druhou položku musel dokonce absolvovat se záložní malorážkou. Krizovou situaci však zvládl bravurně a díky 31. místu získal deset bodů do celkového pořadí.

Na střelnici naopak selhal Adam Václavík, který přijel na Vysočinu přijel posílený stříbrem z mistrovství Evropy. „Chcete slyšet můj názor? To budete muset vypípat,“ začal rozhovor s novináři. „Do stojky jsem byl spokojený. Zlomilo mě ale, s jakou lehkostí mě předjel Johannes. Zkusil jsem s ním jet, a to se na mě asi podepsalo. Po čtyřech minelách jsem cítil bezmoc,“ přiznal Václavík.

Dnes jsou na programu štafety, v závodě mužů se s kariérou rozloučí dlouholetý reprezentant Michal Šlesingr.