Na závod Světového poháru v Super-G v italském Val di Fassa se bude asi dlouho vzpomínat. Bohužel ale ne v příliš pozitivním slova smyslu.

A týká se to především norské závodnice Kajsy Vickhoff Lieové a její rakouské soupeřky Rosiny Schneebergerové. Pro obě totiž musel na trať záchranářský vrtulník.

První jmenovaná vyrazila od startu s třináctkou na kombinéze. Na úvodním mezičase měla náskok dvou setin na vedoucí Italku Brignoneovou, ovšem krátce nato se octla v hodně nelyžařské pozici.

Bohužel pro ni bylo vše ještě umocněno tím, že jí nevypla ani jedna lyže, s oběma na nohou doletěla až do ochranných sítí a pak už přihlížející, ale i diváci u televizních obrazovek slyšeli jen křik značící bolest, kterou závodnice zažívala.

Zdroj: Youtube

Po dlouhých minutách, během nichž Vickhoff Lieovou transportoval z trati vrtulník záchranné služby s podezřením na zlomeninu holenní a lýtkové kosti, byl závod obnoven, ovšem bohužel ne na dlouho.

Možná ještě hůře totiž vypadal pád, který potkal s jednadvacítkou startující Schneebergerovou. Rakušanka doplatila na střet s jednou z branek hned zkraje své jízdy. Lyže se jí zahákla za tyč a katapultovala ji mimo trať.

Následovaly podobné obrázky a bohužel i podobný zvukový doprovod. Křik sedmadvacetileté lyžařky nebyl bohužel neopodstatněný, opakované záběry totiž dávaly tušit, že si Rakušanka ze závodu odveze vážné zranění.

Zdroj: Youtube

Ani to nebyl poslední moment, kdy všem zatrnulo. Jasmine Fluryovou totiž zastavil žlutý praporek, krátce předtím se totiž na zemi ocitl někdo z lidí pracujících kolem trati.

Závod pak už byl dokončen bez větších komplikací. Vítězství už zůstalo Italce Brignoneové, malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně si zajistila Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Sportovní výsledky však šly tentokrát stranou.