Poslední Krýzlův výsledek je druhým nejlepším v jeho kariéře. Lépe skončil jen před osmi lety ve Val d'Isere, kde dojel devátý.

Jak hodnotíte svůj výsledek?
Je to super, jsem moc spokojený. Chtěl jsem se vejít do desítky, ale i takhle to beru všemi deseti.

V Super G jste zajel výborně, i když v televizi to vypadalo jako možná opatrnější jízda.
Bylo to opravdu těžké, jak to nemám naježděné. Zajel jsem dobrý výkon. Neviděli jsme pod nohy, bylo to brutálně rychlé, ledovaté. Hodně lidí mělo problémy. Chtělo to mít koule. Moc mě to bavilo, rád poznávám každou jízdou rezervičky, sleduju zlepšení, mám motivaci. Mám na to jezdit ještě rychleji. Považuji za důležité, že jsem mohl startovat v předchozím Super G. Pro kombinaci to bylo trošku víc zatočené, ale stejně rychlé.

Paradoxně lépe jste asi mohl zajet ve slalomu, že?
Chtěl jsem jet naplno, ale neseděla mi trať postavená pro sjezdaře, byla hodně rovná. Snažil jsem se to rubat, ale nebylo to úplně ono. Mám na víc.

Také čtěte: Krýzl zazářil v kombinaci dvanáctým místem: Beru to všemi deseti

Kolik sil vás kombinační úspěch stál?
Kombinace je vždycky náročná. V ní se pokaždé ukáže, jak kdo umí lyžovat. Nejdřív jedeš rychle, pak hned slalom, měníš materiál. Baví mě to ještě víc se Super G, i když to bývá často těžší, protože tam nejsou tréninkové jízdy a nám slalomářům pak chybí v rychlosti správný timing. Ale na druhou stranu je to zase rychleji odbyté, nemusíme trávit celý týden přípravou.

Jenže v lednu ve Wengenu při Světovém poháru i na mistrovství světa ve Svatém Mořici se jede kombinace sjezd slalom…
Jsem na to zvědavý, na sjezdkách jsem letos ještě nestál. Ale těším se.

Nový rok budete vítat po výsledku ze Santa Catariny určitě klidnější. Jaký je váš další program?
Jsem rád, že se povedl pěkný výsledek. V této nabité konkurenci je to už disciplína sama pro sebe. Zůstávám v Itálii, kde budu odpočívat, trénovat a chystat se na čtvrteční slalom v Záhřebu. (kal, ton)