Vždyť o víkendu v Pokljuce skončila ve stíhačce na senzačním třetím místě. Poprvé v kariéře vyskočila na stupně vítězů!

„Nevím, co říct, je to sen," zajíkala se pětadvacetiletá závodnice. A zvykala si na proceduru, kterou mají ostřílené šampionky už pevně zažitou slavnostní vyhlášení, blesky fotoaparátů, rozhovory nejen v češtině… Puskarčíková to zmákla, i když bylo zjevné, že se v angličtině nerada pouští do složitějších vět.

O to víc se šťastně smála. „Nevím co na to říct," zubila se blonďatá závodnice na videu pro oficiální web Mezinárodní biatlonové unie.

TAKÉ ČTĚTE: Biatlonistka Puskarčíková byla třetí v stíhacím závodu v Pokljuce

Úplná psychická pohoda

Puskarčíková si ty chvíle slávy a obdivu zasloužila. Na trati stíhačky se opírala o výbornou střelbu a solidní běh, pomohly jí i chyby soupeřek na střelnici. V závěrečném finiši uhájila bronz o desetinu sekundy před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou. „Ještě že cíl nebyl o pár desítek metrů posunutý, protože nevím, jestli bych to ještě udolala. To poslední kolo bylo na krev," vyprávěla hrdinka dne.

Eva Puskarčíková s bronzovou medailí ze stíhacího závodu.Zdroj: ČTK/Český biatlon/Petr Slavík

Z životního výsledku byla Puskarčíková sice vykolejená, měla by si ale rychle zvykat. Pokud udrží formu, můžou přijít i další medaile. Důležité je, že poslední dobré výsledky jí dodaly sebevědomí, už si víc věří. Potvrdila to i v neděli, kdy parádně rozjela českou štafetu, svůj úsek vyhrála.

„Přijde mi, že v posledních 14 dnech mám úplnou psychickou pohodu a docela si věřím oproti tomu, jak to vypadalo ze začátku sezony v Östersundu. Jsem ráda, že se to změnilo," pochvalovala si ve Slovinsku.

Vzhůru do Nového Města!

Její výkonnostní vzestup sice není raketový, ale o to trvalejší by mohl být. Ženský biatlon v srdci Evropy tak dostává další adeptku na přední umístění. Zvykat si bude muset jak sama Puskarčíková, tak i ostatní závodnice. „Viděla jsem překvapení ze všech očí," usmívala se.

Vydrží jí úsměv i do dalšího dílu Světového poháru? Ten se totiž koná už tento týden (od 15. do 18. prosince) v Novém Městě na Moravě, před zraky tisíců natěšených českých fanoušků.

Budou slavit triumfy domácích barev?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kdo pojede SP v Novém Městě? Šanci dostanou i Davidová s Kristejnem