Na zkrácené trati kvůli mlze a větru zajela Sutterová čas 1:18,79 a zvítězila o 29 setin před Italkou Nicol Delagovou. Třetí byla krajanka Suterové Michelle Gisinová. Ledecká startující s číslem 19 zaostala za vítězkou o 1,41 sekundy.

Ledecká skončila třetí a druhá v tréninku, v němž jezdily sjezdařky celé tři kilometry. Závod měl start níže, trať tak byla kratší skoro o 700 metrů a česká reprezentantka ztratila v první polovině. Druhou pasáž zvládla dobře a byla osmá.

Štafeta biatlonistek Norska (zprava) Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbu Röiselandová, Tiril Eckhoffová se raduje z vítězství na Světovém poháru v Oberhofu.
Biatlonisté byli ve štafetě v Oberhofu osmí, biatlonistky desáté

"Každá desítka je skvělá. Musím poděkovat celému týmu, opět odvedli fantastickou práci. Myslím, že jsem dělala chyby a doufám, že příště je opravím," řekla Ledecká v rozhovoru pro Radiožurnál.

České olympijské vítězce v super-G na lyžích a paralelním obřím slalomu na snowboardu znovu v rakouském středisku nepřálo počasí. Před třemi lety zde vyhrála trénink, ale závod byl pak rovněž zkrácen a tehdy ani nebodovala. "Trošku mě mrzelo, že se to nejelo odshora, protože to je krásná trať. Ale je to outdoorový sport. Přizpůsobili to daným podmínkám a jsem ráda, že se aspoň něco odjelo," řekla.

Závod byl kvůli mlze dvakrát přerušen

Závod byl kvůli mlze dvakrát přerušen. Nejlepší viditelnost měla vítězná Suterová, která startovala jako sedmá. "Nebylo to nic moc. Ale myslím, že všechny holky to měly stejný, některé horší," řekla Ledecká k podmínkám.

V hodnocení sjezdu má čtyřiadvacetiletá česká lyžařka, která ovládla prosincový sjezd v Lake Louise, po třech závodech 182 bodů a na Suterovou ztrácí 43 bodů.

Ve Světovém poháru se svěřenkyně trenérů Tomáše a Ondřeje Bankových dostala do desítky teprve ve třetím středisku. Předtím se čtyřikrát do Top 10 prosadila v oblíbeném Lake Louise a osmá jako v Zauchensee byla loni v Cortině d\'Ampezzo.

Česká rychlobruslařka Martina Sablíková
Sáblíková na ME těsně bez medaile. Na třech kilometrech byla čtvrtá

V neděli se jede kombinace a není jasné, kdy se pak Ledecká na lyže vrátí. V úterý by měla startovat poprvé v sezoně SP na snowboardu. Další sjezdy jsou v plánu v Bansku, kde se 24. a 25. ledna pojedou dva, jeden jako náhrada za zrušený závod ve Val d\'Isere. "Je téměř jisté, že tam pojedeme. Ester je druhá v hodnocení, takže bychom byli hloupí, kdybychom to nezkoušeli dál," uvedl Tomáš Bank v České televizi.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee

Ženy - sjezd: 1. C. Suterová (Švýc.) 1:18,79, 2. Delagová (It.) -0,29, 3. Gisinová (Švýc.) -0,98, 4. Goggiaová -1,01, 5. Marsagliaová (obě It.) -1,21, 6. Weiratherová (Licht.) -1,36, 7. Štuhecová (Slovin.) -1,37, 8. Ledecká (ČR) -1,41, 9. Venierová (Rak.) -1,51, 10. Gutová-Behramiová (Švýc.) -1,53.
Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů): 1. C. Suterová 225, 2. Ledecká 182, 3. Schmidhoferová (Rak.) 154, 4. Goggiaová 112, 5. Marsagliaová 110, 6. Delagová 109.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 39 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 826, 2. Vlhová (SR) 513, 3. Brignoneová (It.) 465, 4. Gisinová 361, 5. Rebensburgová (Něm.) 337, 6. C. Suterová 325, …17. Ledecká 183, 63. Dubovská 34, 70. Capová (obě ČR) 21.