Stejně jako v pátečním sjezdu, v němž dojela ve dvacátém nejrychlejším čase, si Ledecká musela na svůj start počkat o něco déle. Hned s dvojkou jedoucí Švýcarka Haehlenová totiž nezopakovala páteční třetí příčku a do cíle závodu se tentokrát nedostala.

To se Ledecké podařilo, byť se ztrátou 1,17 sekundy. Hned po ní jedoucí Italka Bassinová si vedla lépe, když překonala vedoucí Rebensburgovou bezmála o dvě sekundy.

Hned po ní ale vyjela na trať vítězka včerejšího sjezdu Mikaela Shiffrinová. Pětašedesátinásobná vítězka závodů Světového poháru ale další triumf nepřidala, když jí tentokrát od nejlepší závodnice průběžného pořadí dělilo pětadvacet setin.

A Američance to nakonec nestačilo dokonce ani na druhou příčku. S dvacítkou totiž odstartovala Federica Brignoneová a od reprezentační kolegyně ji v cíli dělily jen čtyři setiny.

Jen o pár minut později však přišlo něco, co už zřejmě nikdo nečekal. S osmadvacítkou jedoucí Elena Curtoniová překonala Bassinovou o rovnou jednu desetinu a v osmadvaceti letech získala vůbec první vítězství ve Světovém poháru.

Ledecká se nakonec celkovým pořadím propadla až mimo bodované pozice, skončila na dvaatřicátém místě.

Světový pohár v alpském lyžování, Bansko - sjezd ženy:

1. Elena Curtoniová 1:29,31; 2. Marta Bassinová + 0,10; 3. Federica Brignoneová (všechny It.) + 0,14;… 32. Ledecká (ČR) + 3,12