Jednadvacetiletá Ledecká začne sezonu ve čtvrtek na svahu v italské Carezze paralelním obřím slalomem, který před rokem ovládla. "Na ten obřák na snowboardu se těším," řekla Ledecká, která pojede první snowboardový závod od března.

Obří slalom bude v sezoně její hlavní disciplínou na snowboardu.

"Víc se soustředím na obřáky, protože slalomů propásnu víc kvůli mistrovství světa na lyžích," vysvětlila Ledecká, která po minulé sezoně ukončila spolupráci s rakouským trenérem Richardem Picklem a připravuje se ve skupině Siegfrieda Grabnera pod vedením Itala Ericha Pramsohlera. "Je to úžasné spojení," chválila si nový tým.

Cíle roku: v Sierra Nevadě obhájit titul mistryně světa a vyhrát i celkové pořadí Světového poháru

Znovu ale bude snowboard kombinovat s lyžemi a před MS na snowboardu by měla jet rovněž na světový šampionát v alpském lyžování. Do Světového poháru na lyžích už úspěšně vstoupila, v Lake Louise třikrát za sebou bodovala.

Ze soupeřek na snowboardu už nebude potkávat Rakušanku Marion Kreinerovou, která ukončila kariéru. Ke konkurentkám české hvězdy by měly znovu patřit především Ruska Jekatěrina Tuděgeševová a Švýcarka Patrizia Kummerová.

Světový pohár ve snowboardingu - alpské disciplíny 2016/17

15. prosince: Carezza (It.) - paralelní obří slalom, 17. prosince: Cortina d'Ampezzo (It.) - paralelní slalom, 10.-11. ledna: Bad Gastein (Rak.) - paralelní slalom, družstva, 28. ledna: Rogla (Slovin.) - paralelní obří slalom, 3.-5. února: Bansko (Bulh.) - paralelní slalom, paralelní obří slalom, 12. února: Pokwang (Kor.) - paralelní obří slalom, 25. února: Kazaň (Rus.) - paralelní obří slalom, 4. března: Kayseri (Tur.) - paralelní obří slalom, 17.-19. března: Winterberg (Něm.) - 2x paralelní slalom, družstva.

Mistrovství světa

8.-19. března: Sierra Nevada (Šp.).