Skvělý výsledek české hvězdy vyniká ještě více ve světle informací, které její tým vypustil do světa až po pátečním závodu. Před dvěma týdny se totiž Ledecká podrobila operaci poté, co si zlomila zápěstní kůstku.

Po těchto těžkostech je umístění v top 10 ještě cennější. „Mám z toho radost. Zlepšila jsem jednu pasáž, opravila jsem si to. Oproti včerejšku bylo i víc vidět, což byla velká výhoda. Bylo to o moc příjemnější. Užila jsem si to,“ prohlásila dvojnásobná olympijská vítězka.

Přestože byla zdravotně limitovaná, dosáhla na svůj druhý nejlepší výsledek ve Světovém poháru. To vše na své oblíbené trati, kde loni skončila sedmá. Na tento fakt však v cíli ani nepomyslela. „To mě ani moc nenapadlo. Top 10 je super! Mně se ta jízda líbila, což je hlavní. Snížila jsem trochu ztrátu na vítězku, což mi udělalo velkou radost, ale pořád je na čem pracovat.“

Vítězná Schmidhoferová byla v cíli o 1,43 sekundy dříve, Rakušanku na podium doprovodila druhá krajanka Cornelia Hütterová společně s třetí Michelle Gisinovou ze Švýcarska.

V neděli je na programu superobří slalom, ve kterém Ledecká na olympiádě šokovala celý sportovní svět, když pro sebe uzmula zlato. „Samozřejmě se hrozně těším na zítřek, bude to krásný závod, doufám, že vyjde počasí, že bude dobře vidět na trať. A i kdyby ne, je to krásný kopec a já doufám, že si to užijeme,“ uzavírá Ester Ledecká.