Ledecká potvrdila své dominantní postavení na prkně, vyhrála na snowboardu ve Světovém poháru dvaadvacátý závod v kariéře. Závodila v něm poprvé v tomto ročníku SP a hned byla nejrychlejší v kvalifikaci. Díky tomu pak jezdila ve výhodnější modré trati. V osmifinále porazila mladou Švýcarku Lailu Ursinu Bätschiovou. Ve čtvrtfinále pak nadělila 72 setin další Švýcarce, úřadující mistryni světa Julii Zoggové.

Největší problémy měla Ledecká v semifinále, kde po drobné chybě v úvodu doháněla ztrátu a Japonku Cubaki Mikiovou nakonec předjela o 27 setin. Ve finále čelila vedoucí ženě SP Ramoně Theresii Hofmeisterové z Německa. Na mezičase jedenáct setin ztrácela, ale pak zrychlila a Hofmeisterová pod tlakem udělala chybu a nedojela.

Ledecká po vítězném závodě děkovala pořadatelům, kteří navzdory hustému sněžení připravili dobrou trať. Měla radost z toho, jak dopadl její další výlet od lyží na snowboard. "Je to úžasný pocit, jsem šťastná, že jsem zpátky. Jsem ráda, že jsem prohnala nejlepší holky a znovu jsem ukázala, že jsem na špičce," řekla v televizním rozhovoru. Na snowboardu se Ledecká naposledy představila loni v březnu v ročníku, v němž kvůli komplikované zlomenině klíční kosti nezávodila na lyžích. V Rogle tehdy byla druhá a v Berchtesgadenu vyhrála.

Eva Samková (provdaná Adamczyková) na Lipně
Jak si Češi (ne)zamilovali snowboard. Adamczyková by před lety nesměla na svah

O největší překvapení vyřazovacích jízd se postarala dvacetiletá Maděrová, která postoupila jako desátá a ve čtvrtfinále porazila druhou ženu kvalifikace Lucii Dalmassovou z Itálie. V semifinálovém souboji s Hofmeiserovou ale vyjela z tratě a malé finále s Mikiovou prohrála o jedenáct setin. Stejně jako v prosincovém závodě v Cortině d'Ampezzo skončila čtvrtá, na první medaili v SP čeká.

Další šanci na úspěch budou mít obě české reprezentantky v Pamporovu v neděli, kdy je v tomto premiérovém dějišti SP na programu další paralelní slalom.