„Já bych nedělala z komára velblouda. Každá dobrá jízda je velké povzbuzení nejen pro mě, ale i pro tým, samozřejmě. Jenže jak říkal Bany (Ondřej Bank) - je to senzační, i když bezvýznamnej výsledek. A dodal: „I já budu jednou vyprávět svým dětem o tom, jak jsem vyhrál trénink na olympiádě,“ říkala po vítězném tréninku Ester a smála se, že na ni šéftrenér Rakušanek dělal z auta varovným prstem „tytyty“.

Oproti úvodnímu tréninku se Ledecká hodně zlepšila, v úterý byla až sedmnáctá. V noci na pátek porazila i hvězdnou Vonnovou a třetí Lichtenštejnku Tinu Weiratheovou. „Ale i tak tam bylo dost chyb a proto jsem byla v cíli překvapená. Často jezdím s Rakušankami, nebo Italkami, a když některou z nich na tréninku předjedu, mám radost. Ale od toho jsou závody, abychom se poměřily tam,“ vyprávěla Ledecká.

Ta už v kariéře vyhrála trénink na závod SP podruhé, ale nic nepřeceňuje. Prý je to jako kdyby vyhrála trénink na závod ve snowboardu. „Závod končí, až když projedou všechny holky cílem. Musím ještě hodně trénovat a poznávat trať. Zkušenosti všech ostatních sjezdařek jsou letité a to i s touhle tratí.  Tohle jsou jen první známky toho, že umím jet rychle a že lyže byly dobře připravené. Nic víc. Osobně si ale myslím, že holky jely schválně pomalu a cestou brzdily, aby mi udělaly radost,“ dodala se smíchem Ester Ledecká.

Pozlobí favoritky i v hlavním závodě?