Ledecká využila v ranním tréninku lepších podmínek pro závodnice s vyššími čísly. Do závodu odstartovala jako 49. a po celou jízdu se pohybovala na hraně bodované třicítky. Do ní se mistryně světa na snowboardu probojovala v této lyžařské sezoně zatím třikrát v prosinci v kanadském Lake Louise.

Dvaadvacetiletá Scheyerová naopak prodala v závodu sebevědomí z tréninku. Za Ledeckou ve zkušební jízdě skončila druhá o 41 setin a i o pár hodin později porazila celou světovou špičku. A to při teprve čtvrtém startu ve sjezdu v SP.

S rodačkou z Götzisu byly na pódiu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Jacqueline Wilesová z USA. Čtvrtá skončila švýcarská favoritka Lara Gutová, druhá žena celkového pořadí SP i disciplíny. Tu nadále vede dnes pátá Slovinka Ilka Štuhecová.

Na závodní svahy se v Zauchensee vrátila po téměř roční pauze americká hvězda a čtyřnásobná vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová a po listopadové operaci ruky obsadila 13. místo.

Podmínky v Zauchensee po celý týden lyžařkám nepřály. Tréninky a závody byly opakovaně odkládány kvůli sněžení i mlze a dopolední trénink ovlivnila i dvě zranění. Helikoptéra přepravila do nemocnice po pádech Italku Nadiu Fanchiniovou a Maďarku Edit Miklósovou.

Čtěte také: Ledecká vyhrála v Cortině paralelní slalom Světového poháru