„Mám ohromnou radost, že se mi to podařilo,“ říkala olympijská vítězka v paralelním obřím slalomu na prkně a v lyžařském super-G po vyhlášení v německém Winterbergu, kde se konal závěrečný závod seriálu. V paralelním slalomu skončila pátá, a to k vavřínu stačilo.

Eva Samková získala křišťálový glóbus
Samková znovu slaví. Podruhé v kariéře získala velký křišťálový glóbus

Cesta k prvenství nebyla snadná. Nejdřív vyhrála kvalifikaci, v osmifinále porazila o dvě setinyUkrajinku Annamari Dančovou, ale stejným rozdílem ve čtvrtfinále ji odstavila pozdější vítězka Patrizie Kummerová ze Švýcarska.

Pak už Ester jen čekala, jak se situace vyvine. „Mamka mi po vyřazení říkala, že to pro mě podle propočtů vychází asi dobře, ale přesně jsem nevěděla, jak to celé dopadne. Každý závod je jiný. Stála jsem v cílovém prostoru a dozvěděla jsem to na poslední chvíli,“ vyprávěla rodačka z Prahy.

Napodobila Sáblíkovou a Samkovou

Díky celkové výhře se Ester Ledecká během krátké doby stala třetí Češkou, která na prestižní triumf dosáhla. Před ní se z vítězství na dlouhých tratích radovala rychlobruslařka Martina Sáblíková a Eva Samková ve snowboardcrossu.

„Nejen za dnešek, ale za celou sezonu bych chtěla poděkovat týmu. Ti lidé jsou pro mě vůbec nejdůležitější. Bez nich bych neměla šanci si závody takhle užívat a dosahovat takových výsledků,“ sklonila poklonu svému okolí.

„Jsem strašně ráda, že jsem tady mohla být a mohla takhle báječně oslavit svoje narozky. Chtěla jsem si udělat hezký den, a to se mi povedlo,“ culila se nejlepší česká sportovkyně loňského roku. „Dárek mám myslím moc krásný,“ dodala při pohledu na křišťálový skvost.

Martina Sáblíková
Sáblíková opět válí. Překonala svůj rekord z minulého týdne a ovládla SP