Dvaadvacetiletá Ledecká, trojnásobná držitelka křišťálového glóbu za celkové prvenství v SP v paralelních disciplínách snowboardistek, ve středu poprvé v kariéře startovala také ve finále SP v alpském lyžování.

V tréninku sjezdu druhým místem pořádně vylekala své soupeřky, nakonec ale těsně nedosáhla na umístění v první desítce. Její jízda se neobešla bez chyb, česká obojživelnice byla v cíli přesto spokojená.

„Měla jsem radost, že jsem se sem vůbec dostala,“ popsala Ledecká, která v sezoně odjela pouhé tři sjezdy. „V mé jízdě byly bohužel chybičky, ale snad budu mít čas se to doučit,“ dodala závodnice, která už si vydobyla respekt specializovaných soupeřek.

Když vyjela, s obavami ji sledovaly jak hvězdná Lindsey Vonnová (ta si v Aaare nakonec dojela už pro své 82. vítězství ve Světovém poháru v kariéře), tak celková šampionka nejrychlejší disciplíny Soffia Goggiaová z Itálie.

„Samozřejmě mám radost, že mě registrují. Doufám, že budou čím dál víc,“ řekla novinářům Ledecká, která v olympijském super-G nečekaně vytřela zrak všem favoritkám. Ostatně středeční 11. místo byl jejím druhým nejlepším výsledkem ve sjezdu.

Trenér české lyžařky Tomáš Bank má za to, že až Ledecká získá v alpských disciplínách víc zkušeností, bude specialistkám jako Vonnová a spol. ještě nebezpečnější soupeřkou. „Musí mít víc šancí jezdit sjezd jako ostatní, tím získá i víc zkušeností a zlepší se,“ řekl Bank.

Ledecká nicméně potřebuje do svého kalendáře poskládat i závody na snowboardu, kde už několik let kraluje. Vzdát se svého „obojživelnictví“, kterým (nejen) v Pchjongčchangu fascinovala svět, nehodlá. Napodobí ve čtvrtečním super-G (závod má začít v 10.30) svůj korejský triumf?