Ledecká se zejména v semifinále proti Švýcarce Schöfmannové hodně nadřela. I jí ale přemohla a opět potvrdila, že jezdí v obrovské formě a zůstává největší českou nadějí pro blížící se olympiádu v Koreji. „Mám obrovskou radost, bylo to o fous,“ vydechla v cíli hrdinka závodu, která do něj nastoupila po pouze čtyřhodinovém spánku a ne úplně v pohodě. „Asi se o mě pokouší nějaká virózka.“

Na kopci Faloria vysoko nad někdejším olympijským městem Cortina, v nadmořské výšce 2123 metrů začal páteční program pro Ledeckou úžasně. V kvalifikaci konané na delší trati než byla v Carezze jela neskutečně  a druhé Němce Jörgové nadělila téměř vteřinu a půl. Velké soupeřky ze čtvrtka, Rakušanka Meschiková a Ruska Zavarzinová, přitom vůbec do vyřazovacích bojů nepostoupily!

Triumf Ester Ledecké na prvním závodě Světového poháru v italské Carezze.
Premiérový triumf v olympijské sezoně. Ledecké vyšel první start na snowboardu

Mezi šestnáctkou už to bylo pro českou lyžařskou obojživelnici složitější, hlavně při semifinále proti ce Schöfmannové. V bílé mlze, která svah během pár vteřin ponořila do temna, vysvitl na tabuli pro Češku nepříznivý mezičas – prohrávala o 44 setin. Když se ale přiblížila cílová rovinka, najednou byla Ledecká těsně vepředu a o tři setinky vyhrála. „Udělala jsem v té jízdě spoustu chyb, vůbec jsem si neviděla pod nohy. Soupeřka ale viděla stejné houby jako já,“ ulevila si Ester a poděkovala členům svého týmu. „Bez Olsena a jeho zlatých ručiček bych byla v háji. Těsně před závodem kvůli podmínkám rozhodl, že změníme prkno a vyplatilo se. Hlavně na rovinkách jsem cítila, jak jede rychle,“ poděkovala servismanovi Petru Kouřilovi, ale i dalším členům týmu.

Po semifinále se zatáhla opona úplně a pořadatelé museli závod na tři čtvrtě hodiny přerušit. Hned pak Ledecká nedala šanci Němce Jörgové a slavila druhý triumf ve druhém dnu. „Jsem rána, že skvělí pořadatelé měli ty „koule“, aby nás nepustili do největší mlhy. Ta ale ke snowbordingu patří, pořád jsme outdoorový sport. Já se nažila hlavně schovat před větrem a koncentrovat se,“ vyprávěla Ledecká, která věří, že se na nedělní paralelní slalom, který se pojede opět v Cortině, ale večer, dobře nachystat. A dotáhnout zlatý hattrick. „Hlavně se těším do postele, jsem zvyklá spát minimálně deset hodin. Slalom je dynamičtější a je tady pěkný kopec. Těším se,“ dodal Ester Ledecká, milovnice Bondovek.

Ester Ledecká.
Ledecká se v Itálii vrací na světové prkno

Mimochodem ta s názvem Jen pro tvé oči s Rogerem Moorem se právě v krásně položené Cortině natáčela.