Dubovská se loni v tomto slalomu blýskla zatím nejlepším výsledkem ve Světovém poháru. „Šesté místo bylo úplně úžasné, ale každý rok je jiný. Soupeřky jsou skvěle připravené, ale na závodní rytmus se už moc těším,“ vzkazovala z dějiště závodu česká lyžařka se slovenskými kořeny.

Nikol Kučerová (vlevo) s parťačkou Dianou Cholenskou
Po olympiádě zvažovala konec kariéry. Nikol Kučerová ale dostala nový impuls

Jinak povedenou přípravu držitelce 13. místa ze ZOH v Pekingu na podzim trochu komplikovaly problémy s nedostatkem sněhu. „V Saas Fee ani na Hintertuxu jsme neměli úplně dobré podmínky. Navíc mě trochu potrápilo zdraví,“ zmínila závodnice z Liptovského Mikuláše.

Každý den se snažila něco zlepšovat

Sedmnáctá slalomářka z minulého ročníku SP oznámila v létě několik velkých změn. Novinkou jsou lyže od firmy Kästle, novým koučem je Chorvat Mislav Samarzij, Polák Dominik Bialobrzycki se bude starat o lyže a na dálku bude Martina Dubovská své počínání konzultovat s bývalou vynikající slovenskou lyžařkou Veronikou Velez Zuzulovou.

V Levi se Dubovské povedlo na závodní trati dobře zatrénovat, i když ani na dalekém severu nebylo se sněhem všechno ideální. „Jsme tu dva týdny. Je tu dostatečná zima a zvládla jsem pět tréninků. Akorát byly trochu trable se sněhem. Na start jsme se museli jezdit auty,“ prozradila třicetiletá lyžařka.

Adriana Jelínková.
Cítím se lehká a spokojená, říká před první sezonou za Česko lyžařka Jelínková

„Udělali jsme velký kus práce. Pracovali jsme na určitých detailech, což je samozřejmě způsobené tím, že jsem změnila značku lyží, mám nového trenéra i servismana. Hodně věcí je jiných a každý den se něco učíme a snažíme zlepšovat. O víkendu se uvidí, jak na tom jsem,“ usmívala se rodačka z Třince.

Sommerová si osahala sjezdovku

Ve sportovním středisku v Laponsku trénovala i jednadvacetiletá Elese Sommerová, která si v minulé sezoně si premiérově zazávodila na olympiádě a připsala i několik startů ve Světovém poháru.

„Měla jsem možnost si osahat závodní sjezdovku, trochu si na ní zvyknout. Ovšem poslední týden před startem se už na kopec nesmělo. Tak jsme se přesunuli jinam,“ vyprávěla dcera českého otce a americké matky.