V norském lyžařském středisku panovala i na konci března pravá zima. Celý den vydatně sněžilo a teploty se pohybovaly hluboko po nulou. Náročné podmínky však českému reprezentantovi svědčily.

Olympijský vítěz v cross country Jaroslav Kulhavý se přeorientoval na triatlon
Biker Kulhavý našel nový impulz: Přeučuju se na triatlonistu, běhání je oříšek

Triatlonisté nejprve běželi 4 kilometry, pak následovalo 6,2 km na horských kolech a nakonec si dali 6 km na běžkách. Po první rundě si závodníci všechny disciplíny a distance zopakovali. Čech se již od prvního běžeckého úseku pohyboval na medailových pozicích. Během cyklistické části se dostal do vedení, ale na lyžích na norského favorita nestačil.

Před týdnem ještě vítězil ve Španělsku

Rauchfuss, který je především profesionální biker, závodil ještě před týdnem na horském kole ve Španělsku, kde kousek od Girony ovládl etapový závod. Na běžkách toho tudíž moc nenatrénoval, ale využil výborné formy k dalšímu úspěchu a dokázal, jak je všestranným sportovcem.

„Na běžkách nejsem logicky tak rychlý. Norové mají k lyžování perfektní podmínky, já na nich stál naposledy v lednu při mistrovství Evropy v Andoře,“ vysvětloval Rauchfuss. „Na kole jsem díky náročným podmínkám hodně získával, ale větší náskok se mi bohužel vytlačit nepodařilo.“

Radim Palán, nejrychlejší český lyžař současnosti, na mistrovství světa. Právě tam pokořil rekord
Senzační záběry českého rekordu v lyžování. Palán se řítil rychlostí 248 km/h

V cíli se tak opět musel spokojit s druhým místem. „Letos jsem měl ke zlatu asi nejblíž v životě. Ale jo, dobrý,“ neskrýval mírné zklamání, když v cíli na vítěze ztrácel minutu a 13 vteřin. Do sbírky Rauchfuss přidává již jedenáctou medaili z velkých soutěží, na zlato si ale bude muset opět počkat.