Slavné závody v Kitzbühelu i tentokrát přilákaly mnoho fanoušků i známých osobností. A do dějiště dorazil také Matthias Mayer, který v minulosti na Hahnenkammu slavil triumf.

Tentokrát však v lyžařském městečku zažil obrovské fiasko. Poté, co na setkání s dolnorakouskou hejtmankou pozurážel několik lidí, na stole se sklenkou vína v ruce pokřikoval na ostatní hosty a po vyvedení ochrankou na vzduch pokračoval ve svém extempore i venku, skončil pod dozorem místní policie.

Matthias Mayer v dobách své největší slávy:

Zdroj: Youtube

Ihned se začalo spekulovat o tom, že za vším budou psychické problémy. A to nyní potvrdil i šéf alpského lyžování v rakouském svazu Herbert Mandl.

„Matthiasovi se nedaří dobře a je bohužel faktem, že své zdravotní problémy prostě nepřekonal. Další recidivu měl v Kitzbühelu,“ prozradil na ServusTV. „Momentálně se léčí, necítí se dobře a nějakou dobu mu potrvá, než se dá dohromady,“ dodal.

Zaražení přátelé 

Svaz, pro který Mayer dělá poradce, nicméně za bývalým závodníkem stojí. Ústy svého generálního sekretáře Christiana Scherera, který promluvil pro televizi ORF, vzkázal, že se bude podílet na jeho uzdravení.

Sjezdař Matthias Mayer.
Skandál v Kitzbühelu. Místo s medailemi skončil olympijský vítěz v poutech

Situace kolem Mayera se dotkla i jeho bývalých lyžařských kolegů. „Všichni, kdo ho mnoho let znají, jsou tím hluboce zasaženi. Je mi ho velmi líto,“ uvedl třeba rakouský reprezentant Vincent Kriechmayr.

„Vždy pomáhal druhým, aniž by si tím chtěl udělat jméno,“ kroutil nechápavě hlavou, jaký směr nabral život jeho nedávného parťáka.