Na pořádné problémy si zadělal v hotelu Kitzhof v Kitzbühelu, kde se tento víkend jedou závody mužské části Světového poháru. Bývalý závodník byl pozván na setkání s dolnorakouskou hejtmankou Johannou Mikl-Leitnerovou. Jenže majitel jedenácti vítězství v SP se na akci ani trochu nechoval jako spořádaný host.

Mayer, který nečekaně ukončil kariéru předloni po Vánocích a v současnosti dělá poradce rakouského lyžařského svazu, měl podle zpráv zúčastněných urážet několik lidí, či dokonce vylézt se sklenkou červeného vína na stůl a pokřikovat okolo sebe.

Zasáhla policie

Zklidnit bývalého šampiona se snažil nejprve lékař rakouského týmu, avšak nebyl příliš úspěšný, a tak nakonec musela zasáhnout ochranka, která Mayera vyvedla ven. Ani tam se však třiatřicetiletý bývalý lyžař příliš nesrovnal, nadále působil rozruch a způsobil i škody na majetku.

Situaci vyřešila až policie, která Mayera odvedla v poutech a po ošetření jej zavřela do cely.

Záchranáři pomáhají lyžařce Petře Vlhové, která se zranila při závodě SP v Jasné
Sportovní tragédie lyžařky Vlhové. Při domácím závodě se vážně zranila

„S politováním zjišťujeme, že Matthias Mayer ještě nepřekonal zdravotní problémy, se kterými se dlouhodobě potýká. Spolu se všemi sportovci, kolegy a partnery jsme ho vždy podporovali,“ vyjádřil se svaz ve svém prohlášení. Narážel tak zřejmě na zprávy, které se objevily nedávno, že se Mayer potýká s psychickými problémy.