Čeští biatlonisté Michal Krčmář s Ondřejem Moravcem potřebovali získat co nejvíce bodů, aby se mohli ukázat fantastickému obecenstvu ve Vysočina Areně i potřetí. Drželi se na pomezí druhé a třetí desítky, zkušenější Moravec se pak ocitl dokonce i na čtrnácté příčce. Jenže dva nesklopené terče při druhé stojce mu nakonec pohoršily na konečnou osmnáctou příčku.

V pořadí SP mu patří 26. pozice, ale mass start ho nemine. Dostane se do něj v rámci další nejlepší pětice z Nového Města, kde je druhý. „To je dobrá zpráva,“ uculoval se.

Další čeští reprezentanti, Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký, minuli na střelnici sedmkrát. Krčmář se však díky pozici v SP (15. místo), k Moravcovi v neděli přidá. „Dnes jsem střílel hrozně, zejména ležky se daly dát za nulu,“ zlobil se na sebe Krčmář.

Stylem start cíl vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö, ale jednoduché to vůbec neměl. Musel celkem čtyřikrát na trestný okruh, ale potvrdil, že v současné době je nejlepším běžcem v biatlonovém poli.

„Byl to top závod, ale hodně těžký. Vítr se na střelnici hodně točil, takže jsem měl hodně kiksů. Do této doby jsem minul asi sedmnáct, osmnáct terčů, takže v tomto směru to nebyl povedený závod. Nebylo to lehké, ale bylo to těsné,“ zhodnotil vítěz.

Na stupně vítězů se pak podíval i jeho bratr Tarjej, ve čtvrtém kole navíc jeli spolu. „Tři položky jsem vyčistil, ale vůbec jsem nedoufal, že bych s bráchou mohl jet společně. Startoval jsem totiž minutu za ním, vítězství ale zůstalo v rodině, a to je to hlavní,“ smál se v cíli třetí Tarjej Bö.

Skvělým výkonem se blýskl Francouz Martin Fourcade, který se ze 43. místa posunul na konečnou pátou pozici. V neděli jsou na programu závody s hromadným startem.

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. J. T. Bö (Norsko) 31:59,0 (4), 2. Loginov (Rusko) -6,2 (4), 3. T. Bö (Norsko) -23,9 (1), 4. Desthieux -29,2 (2), 5. M. Fourcade (oba Francie) -57,3 (0), 6. Pidručnyj (Ukrajina) -1:12,6 (1), …18. Moravec -2:35,4 (4), 32. Krčmář -3:38,4 (7), 49. Štvrtecký (všichni ČR) -5:28,5.