Mistrovství světa se vrací do Oberhofu po devatenácti letech. V pořadí 53. šampionát vůbec poprvé v novodobé historii není součástí Světového poháru. Na areál, který byl postaven už v roce 1953 a o šedesát let později prošel modernizací, mají Češi dobré vzpomínky.

Za posledních deset let tady slavily triumfy ve Světovém poháru Gabriela Koukalová (dvakrát) a jednou Veronika Vítková. Před osmi lety získala v Oberhofu i štafeta. Letos se pokusí zařadit mezi české medailisty v Oberhofu Markéta Davidová, která se tady nikdy na stupně vítězů v individuálních závodech nepodívala. Teď ale patří do okruhu největších favoritek.

close Program MS biatlonistů v Oberhofu info Zdroj: grafika Deník zoom_in Program MS biatlonistů v Oberhofu

Letošní šampionát zahájily ve středu smíšené štafety. České kvarteto ve složení Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Michal Krčmář a Tomáš Mikyska se uvedlo pátým místem. Titul brali podle očekávání Norové, kteří vyhráli závod smíšených štafet na MS počtvrté za sebou. Mimochodem, finišman a největší favorit šampionátu Johannes Thingnes Bö získal třinácté zlato v kariéře.

Davidová bude na závěr obhajovat titul v masáku

Po smíšených štafetách se pojedou tento týden ještě sprinty a stíhací závody. Po dni volna pokračuje mistrovství světa pátečním sprintem žen. A v něm bude Česko cílit na první medaili. Davidová totiž ve sprintu Světového poháru v Hochfilzenu skončila druhá.

V příštím týdnu jsou na programu vytrvalostní závody, smíšené štafety dvojic, klasické štafety a závody s hromadným startem, což je parádní disciplína Davidové. Loňská vítězka malého křišťálového glóbu z vytrvalostních závodů se v Oberhofu pokusí obhájit ve stejné disciplíně dva roky starý triumf z Pokljuky.

Šampionát poběží v Německu do 19. února. Příští rok se mistrovství světa uskuteční v Novém Městě na Moravě.