"Měl jsem kliku. Mohlo to dopadnout mnohem hůř," uznal Muzaton.

Co že se v neděli na šampionátu v italské Cortině d'Ampezzo stalo? Někdejší juniorský mistr světa se pustil s vervou do bitvy s novou sjezdovkou s názvem Závrať. Už po dvaceti vteřinách však ztratil kontrolu nad lyžemi.

Mnozí fanoušci už tajili dech, ale on v obrovské rychlosti (zhruba 120 km/hod) ustál děsivý pád, který zakončil otočkou o 360 stupňů.

Zázrak! Muzaton dopadl na sníh v protisměru. Bolest, pád? Kdepak. Otočil se a pokračoval chvíli v jízdě, než sám zastavil. "Tohle byl jeden z nejšťastnějších kousků, jaký jsem kdy viděl. Jak to zvládnul, že zůstal na lyžích?" nevěřícně hlásil komentátor Eurosportu Nick Fellows.

Tleskali i další. Třeba rakouský vítěz závodu Vincent Kriechmayer, který jako teprve třetí muž historie po Hermannu Maierovi a Bodem Millerovi dokázal na jednom světovém šampionátu vyhrát sjezd i super-G.

"Bolí mě obě kolena, když jdu, je to ještě horší," dodal Muzaton.

Až bude mít čas se podívat na zpomalený záznam, zjistí, že měl opravdu štěstí (v neštěstí). Nedojel, ale ve srovnání s jeho největším dosavadním úspěchem - pátým místem na slavném Hahnenkammu - tentokrát rozhodně získal mnohem víc fanoušků.

Maxence Muzaton v Cortině:

Zdroj: Youtube