"Měl jsem kliku. Mohlo to dopadnout mnohem hůř," uznal Muzaton.

Co že se v neděli na šampionátu v italské Cortině d'Ampezzo stalo? Někdejší juniorský mistr světa se pustil s vervou do bitvy s novou sjezdovkou s názvem Závrať. Už po dvaceti vteřinách však ztratil kontrolu nad lyžemi.

Ester Ledecká na lyžích
Plech, nebo brambora? Ledecká doufá v medaili příště: Už patřím do špičky

Mnozí fanoušci už tajili dech, ale on v obrovské rychlosti (zhruba 120 km/hod) ustál děsivý pád, který zakončil otočkou o 360 stupňů.

Zázrak! Muzaton dopadl na sníh v protisměru. Bolest, pád? Kdepak. Otočil se a pokračoval chvíli v jízdě, než sám zastavil. "Tohle byl jeden z nejšťastnějších kousků, jaký jsem kdy viděl. Jak to zvládnul, že zůstal na lyžích?" nevěřícně hlásil komentátor Eurosportu Nick Fellows.

Tleskali i další. Třeba rakouský vítěz závodu Vincent Kriechmayer, který jako teprve třetí muž historie po Hermannu Maierovi a Bodem Millerovi dokázal na jednom světovém šampionátu vyhrát sjezd i super-G.

"Bolí mě obě kolena, když jdu, je to ještě horší," dodal Muzaton.

Slovenský lyžař Martin Bendik na trati v Kitzbühelu.
Nejhorší z odvážných. Slovák čelí po Kitzbühelu kritice od posměváčků

Až bude mít čas se podívat na zpomalený záznam, zjistí, že měl opravdu štěstí (v neštěstí). Nedojel, ale ve srovnání s jeho největším dosavadním úspěchem - pátým místem na slavném Hahnenkammu - tentokrát rozhodně získal mnohem víc fanoušků.

Maxence Muzaton v Cortině:

Zdroj: Youtube