Závěrečné závody Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě si nenechá ujít maximálně možný počet diváků.

Video: Švédští fanoušci ve Vysočina Areně

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Na tribunách bude vyprodáno, a to podle policie může způsobit dopravní problémy na příjezdových trasách do dějiště závodů. „Fanoušci biatlonu musí v sobotu a v neděli počítat při příjezdu s rizikem, že se na příjezdových trasách budou tvořit kolony,“ uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Atmosféra ve Vysočina Areně je i letos naprosto strhující.
Super, šílené, masakr. Na atmosféru závodů v Novém Městě zní jen slova obdivu

Fanoušci biatlonu, kteří míří na víkendové závody, si podle policie musí naplánovat cestu s dostatečným předstihem a využívat odstavná parkoviště. Ti, kteří budou přijíždět přes Žďár nad Sázavou, mají už ve městě zůstat.

„Na vyhrazených parkovištích ve Žďáru mohou pohodlně zaparkovat a do Nového Města využít svozové autobusy, které jsou v dopravě při průjezdu křižovatkami ze strany policejních hlídek upřednostněny,“ dodala Dana Čírtková.

Parkování ve Žďáru

Na parkovištích ve Žďáru nad Sázavou budou v sobotu a v neděli od rána od 9:00 hodin přítomni pořadatelé, kteří budou parkování na místě usměrňovat.

Svozové autobusy budou jezdit v sobotu od 9:00 hodin od rána a v neděli od 9:30 hodin od rána. Svozy by měly jezdit v intervalech 5 – 10 minut.

Svozové autobusy jsou v dopravě při průjezdu křižovatkami upřednostněny před ostatními vozidly.