Česká hvězda na vyhlášení v Birminghamu chyběla – v sobotu vyhrála závod na snowboardu v Cortině d'Ampezzo a nyní už se chystá na lyžařský Světový pohár o kousek vedle ve Val Gardeně. „Mám teď náročný program,“ vzkázala z Itálie.

O sobotním závodě

Byl to úplně jiný kopec než ve čtvrtek. Jiné podmínky, jiný sníh, mnohem zmrzlejší než v Carezze. Ostatní holky zajely fantastický závod, takže z vítězství mám velkou radost. I kvůli tomu, že se mi v průběhu závodu nevyhnuly komplikace. Spálilo se mi závodní prkno, u hrany je to dost špatný a každou jízdou se to zhoršovalo. Uvidíme, zda se vůbec podaří prkno opravit, takže z toho jsem trošku smutná. Na druhou stranu to byl krásný závod, obě trati byly hodně vyrovnané a samotným jízdám to hodně pomohlo.

Skeletonistka Anna Fernstädtová má české i německé občanství.
Jméno Fernstädtová jsem nikdy neslyšela. Ale zvykám si, culí se skeletonistka

O spáleném prknu

Těsně u samotné hrany je největší tlak a skluznice se nejvíce zahřívá. Na suchém sněhu, na kterém je málo vody, se prostě dané místo opravdu spálí. Je to až centimetr do skluznice na svahu je to samozřejmě znát. Vše ale dopadlo dobře.
 
O Cortině, kde vyhrála potřetí v řadě

Mám to tady moc ráda. Loni jsme měli denní závod, nyní pro změnu večerní. Což bylo krásný, protože to automaticky dodá závodu slavnostnější ráz včetně ohňostroje apod. Ačkoliv jsme tu byli jen dva dny, moc jsem si to užila. Krásně mě tady rozmazlovali.

Dominik Dvořák a Jakub Nosek.
Co také obnášejí boby? Trmácení přes půl Evropy

 
O bleskovém přesunu na lyže

Přejeli jsme do Val Gardeny. Nyní jsme měli hodně cestování a náročný program. Musím se tam opět naučit lyžovat a zároveň se naučit kopec. Nevím jak ostatní holky, ale já ho nikdy nejela. V pátek jsem stačila letmo sledovat super G kluků, abych něco málo nachytala. Je to poměrně těžký, technický kopec s velkým počtem nerovností. Já si myslím, že to bude zajímavé, moc se těším. Věřím, že se opět stačím přehodit na lyžařku a že si to tam užiju.