Sprint biatlonistek v italské Anterselvě vyhrála německá favoritka Magdalena Neunerová a po pátém vítězství v sezoně zvýšila náskok v čele Světového poháru. Z českých závodnic ve čtvrtek bodovala jen čtyřiatřicátá Veronika Vítková.

Neunerová si v Anterselvě spravila chuť po fiasku ze závěru minulého týdne v Novém Městě na Moravě, kde ve stíhacím závodu mířila na sousední terč a připravila se o 29. triumf v kariéře. Pro něj si dnes suverénně doběhla navzdory jednomu trestnému kolu.

I když druhá Finka Kaisa Mäkäräinenová zvládla obě položky čistě, porazila ji Neunerová o 17,5 sekundy. Třetí skončila Darja Domračevová z Běloruska. Vítková chybovala dvakrát hned na úvodní položce.

"Věděla jsem, že jsem na tom běžecky dobře a můžu odčinit chybu z Nového Města. Navíc jsem viděla, že Domračevová má dvě chyby, to mě taky trochu uklidnilo," řekla Neunerová, majitelka rekordních deseti zlatých medailí z mistrovství světa, která chce po této sezoně ukončit kariéru. Právě v Anterselvě před pěti lety úctyhodnou sbírku zahájila.

Vítková chybovala dvakrát hned na úvodní položce vleže. Trenér Jindřich Šikola přiznal, že české biatlonistky měly trochu problémy s aklimatizací na výrazně vyšší nadmořskou výšku, než byla na Vysočině.

"Ale Veronika střílela i tady v tréninku ležku skoro bezchybně. Už z toho začínám mít mindrák sám a za dalekohledem se bojím. Gabriela (Soukalová, v závodě skončila 53.) minula taky jen těsně. Řekl bych, že obě holky střelbu vleže uspěchaly, alespoň se jim podařil stoják. Pro naše závodnice ale znamenají dvě chyby téměř konec závodu," řekl Šikola pro svazový web.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Neunerová (Něm.) 20:27,7 (1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -17,5 (0), 3. Domračevová (Běl.) -30,5 (2), 4. Bergerová (Nor.) -42,0 (1), 5. Ekholmová (Švéd.) -45,2 (0), 6. Viljuchinová (Rus.) -50,6 (0), 7. Solemdalová (Nor.) -54,2 (1), 8. Kuzminová (SR) -58,6 (1), 9. Bachmannová (Něm.) -1:12,6 (1), 10. Slepcovová (Rus.) -1:13,5 (1), …34. Vítková -2:26,5 (2), 53. Soukalová -3:03,8 (2), 66. Tomešová -3:48,0 (3), 92. Johanidesová (všechny ČR) -5:21,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Neunerová 648 b., 2. Domračevová 579, 3. Mäkäräinenová 545, 4. Zajcevová 521, 5. Bergerová 517, 6. Ekholmová 490, …35. Vítková 109, 78. Soukalová 4.