Nejlepší český lyžař byl na mezičase 300 metrů před cílem ještě dvanáctý. V závěru však dokázal zrychlit, což ho posunulo do desítky. Novák, který za vítězem zaostal rovnou minutu, se vrátil mezi absolutní elitu poprvé od devátého místa zkraje prosince v Gällivare. Od té doby ho v nadějně rozjeté sezoně, kterou odstartoval životním druhým místem v Ruce, provázely zdravotní trable a několik startů musel vynechat.

„Smůla je konečně pryč,“ radoval se. „Dnes to bylo ve finiši velké štěstí, ale myslím, že jsem měl skvěle nastavené tempo. Hlavně chci poděkovat servisu, protože lyže doslova letěly. Myslím, že ještě teď jsou rozpálené,“ smál se Novák v cíli.

Martina Dubovská se těší, že ji spolupráce s Livio Magonim přinese zlepšení
Skvělá Dubovská. Druhou nejrychlejší jízdou si vyjela nejlepší výsledek v sezóně

„Jsem rád, že jsme to konečně prolomili. Desáté místo je za všech okolností úplně super. Myslím, že i v neděli v posledním závodě sezony bude příležitost na pěkný výsledek. Dám do toho všechno,“ řekl směrem k nedělnímu závodu na 20 kilometrů volnou technikou.

Z českého pohledu je zajímavá i 51. pozice. Umístil se na ní Matyáš Bauer. Syn olympijského medailisty Lukáše Bauera zůstal při své premiéře ve Světovém poháru o místo za bodovanou příčkou.