Připadala si jako v kouzelném snu. Zula si brusle a podívala se na Moniku Škorníčkovou. „Paní trenérko, víte, co to znamená?" zeptala se jí. „Míšo, v té euforii to teď opravdu netuším," odpověděla trenérka čerstvé mistryni. „Že zítra začínáme ještě víc trénovat," měla hned jasno Hanzlíková. „To je ten ten moment, který jsem Míše říkala po každém závodě: ‚Dneska si to užij, zítra zase začíná práce.' To, že pochopila o co v tom sportu jde, pro mě bylo asi největší vítězství," neskrývala dojetí Škorníčková.

Ke krasobruslení přivedla Hanzlíkovou v dětství kamarádka. „Můj úplný začátek korigovala babi. Na tréninky jsme vlastně chodily samy, nikomu jsme to ani neřekly. Až dva dny před prvním závodem mamce, protože jsem potřebovala šaty," zavzpomínala mladá krasobruslařka z Mariánských Lázní na start své kariéry.

Také čtěte: Škola šla stranou, české naděje dřely na ledě. Omluvenka? Mistrovství Evropy

Od té doby urazila pořádný kus cesty. Na závodech Grand Prix juniorů byla vloni devátá v Ostravě, sedmá ve slovinské Ljubljaně. Pak vyhrála český šampionát v kategorii žen a zahájila přípravu na svůj další start v Ostravar Aréně. „Bylo to podobné jako na každý jiný závod, jen jsme víc najížděly programy a byly ve větší pohodě než normálně. Moc jsme se těšily," prozradila Hanzlíková.

„Teď už tomu věřím, že jsem na Evropě. Je moje první a navíc domácí, to je taková třešnička. Libí se mi tady všechno," usmívala se česká reprezentantka po prvním tréninku.

Plán? Zajet dobře pro sebe

Do soutěže žen vstoupila včera jako osmnáctá v pořadí. „Neplánuji, koho porazit, chtěla bych zajet dobře pro sebe. A když se to bude líbit paní trenérce, ocení to i diváci. Ale je jasné, že do volných jízd bych chtěla postoupit." Po krátkém programu byl její úsměv ještě větší. „Jo!" zakřičela radostí, když dojela. „Byla tam chybička v rittbergeru, ale pocit je fakt dobrý," říkala po první části soutěže, z níž se mezi elitní čtyřiadvacítku žen probojovala jako patnáctá ze čtyřiatřiceti účastnic.

Čtěte také: Krasobruslař Březina už trénuje v Ostravě. Je ve formě, prozradil Verner

„Super, super, super," zářila i její trenérka. „Je to debut a hned finále, to je nádherné. Věděla jsem, že když pojedeme tak, jak chceme a umíme, tak to vyjde," usmívala se i Škorníčková.

„Před dvěma měsíci byl sen vyhrát republiku a dostat se na Evropu. Tehdy bych se tomu, že v ní postoupím do finále, jenom zasmála. Teď je to realita. A úžasná," svěřila se Hanzlíková. Svou volnou jízdu předvede v Ostravar Aréně zítra večer.