Ledecká startovala v paralelním slalomu poprvé v sezoně a po více než roce. V kvalifikaci byla třetí a v prvním kole vyřazovacích jízd postoupila přes Rakušanku Danielu Ulbingovou. Ve čtvrtfinále jela proti Němce Selině Jörgové a ve třetí brance spadla na břicho, vrátila se na trať, ale ztrátu už nedohnala.

Celkově vede seriál SP před Rakušankou Schöffmannovou a do konce zimy jsou na pořadu ještě dva závody - jeden paralelní obří slalom a jeden slalom.

Ester Ledecká coby světová šampionka v březnu 2018.
Olympijská trať Ledecké sedí. Po druhém místu útočí na velký glóbus, malý už má


Z Číny se Ledecká pravděpodobně přesune do Ruska a ve středisku Rosa Chutor se znovu vrátí na lyže. Ve sjezdu by chtěla bojovat o udržení v pořadí disciplíny do 25. místa, aby se ve sjezdu kvalifikovala do finále Světového poháru

O týden později je sjezdařský SP po osmi letech ve Špindlerově Mlýně a Ledecká by se zde mohla představit 8. března v obřím slalomu. O den později ale je paralelní obří slalom snowboardistek ve švýcarském Scuolu, kde by také chtěla startovat a přidat body v boji o velký křišťálový glóbus, o který usiluje na prkně počtvrté v řadě

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní slalom:


1. Naj-jing Kung (Čína), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Jörgová (Něm.), …5. Ledecká (ČR).


Průběžné pořadí slalomu SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Zoggová 2020, 2. Schöffmannová (Rak.) 1800, 3. Jörgová 1400, …19. Ledecká 450.


Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Ledecká 4650, 2. Schöffmannová 4540, 3. Jörgová 4528,7, …56. Žďárská (ČR) 37.

Markus Eisenbichler
Závod na velkém můstku ovládl Eisenbichler. Koudelka s Poláškem ve třetí desítce