Vlhová si přivodila vážné zranění v lednu při Světovém poháru v domácím středisku v Jasné. V úvodu obřího slalomu spadla a přetrhla si vaz v koleni. Letošní sezona pro ni skončila. Rodačka z Liptovského Mikuláše se v neděli přesunul ze Slovenska do Švýcarska, kde v pondělí podstoupil chirurgický zákrok, který provedl vyhledávaný specialista Olivier Siegrist.

Zdroj: Youtube

Bezprostředně po zákroku poslala fanouškům emotivní vzkaz prostřednictvím videa na Instagramu. „Tak už jsem po operaci a vše dopadlo dobře. Ještě jsem trochu unavená, ale cítím se dobře. Noha je odoperovaná a já bych chtěl poděkovat především panu doktorovi za jeho skvělou práci a vám všem, kteří mi držíte palce,“ vzkázala z nemocničního lůžka. Na videu je vidět, jak je ještě omámená po probuzení z narkózy.

Sjezdař Matthias Mayer.
Po tragédii gólmana se stav zlepšil. Případ Mayer opět ukázal temnou tvář sportu

Detailnější informace o jejím zdravotním stavu poskytne její tým v nejbližších dnech. „Operace byla úspěšná, Petra se cítí dobře, zotavuje se podle plánu a děkuje všem fanouškům, kteří jí na dálku drží palce,“ uvedl Mauro Pini, hlavní trenér Nike Ski Teamu Petry Vlhové.