Šlesingr, vracející se do seriálu po zranění zad, nerozjel štafetu dobře a po čtyřech dobíjeních předal až jako osmnáctý se ztrátou téměř dvou minut. Krčmář střílel lépe, chyboval dvakrát a vytáhl Čechy o sedm příček. Časová ztráta na čelo však narůstala.

Václavík na třetím úseku perfektně odstřílel ležku, ale při stojce se opět trápil. Ve čtvrtek na ní trefil jediný terč, dnes musel na jedno trestné kolo a z průběžné sedmé příčky se propadl na devátou. Krupčík však neminul a den po životním 12. místě se pral o pátou příčku. Ve finiši těsně s Rakouskem prohrál.

"Šesté místo je pro nás výborné," řekl trenér Zdeněk Vítek České televizi. "Vyzdvihl bych výkon Tomáše, dal pět na pět a výrazně štafetě pomohl," dodal. Češi v osmnáctistupňovém mrazu vybojovali druhý nejlepší týmový výsledek v sezoně, před měsícem v Oberhofu byli čtvrtí. Tehdy běželi Krčmář, Krupčík a absentující Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký.

Bö do cíle s obrovským náskokem dovezl norskou štafetu, kterou před ním výborně rozjeli Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen a Erlend Bjöntegaard.

Ester Ledecká ve sjezdu na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Ani můj trenér mě pomalu neviděl jet slalom, smála se po maximu na MS Ledecká
Snowboardcrossařka Sára Strnadová
Zapamatujte si jméno Sáry Strnadové, hlásí kouč mladé snowboardcrossařky

Obdobně na tom byly i ženy. Lucie Charvátová na prvním úseku nejprve třikrát dobíjela a po druhé střelbě musela dokonce absolvovat dvě trestná kola a české biatlonistky předávaly na sedmnácté příčce.

Veronika Vítková si se střelnicí rozuměla o poznání lépe, vyčistila všechny terče a posunula českou čtveřici na patnáctou příčku. Markéta Davidová se chyb při střelbě nevyvarovala, přesto Evě Puskarčíkové předávala na devátém místě. Poslední členka českého kvarteta se sice trápila na "ležce", trestnému kolu se ale vyhnula a po bezchybné střelbě vestoje dovezla českou štafetu do cíle na sedmém místě.