Po sobotním sprintu se k tématu vyjádřila rovněž Markéta Davidová: „Při sprintu už byly tratě lepší než ve dnech předtím, ale je pravda, že sníh je na trati opravdu rozdílný.“

Davidová rovněž uznala, že i při jedné chybě by měla být výš než na dvanácté příčce s téměř čtyřicetisekundovou ztrátou na první místo. Pociťovala problémy s během. „Pořád se trochu pereme s materiálem a bohužel se to odráží na výsledcích,“ připustila upřímně.

Nejde jen o vosky a práci servismanů, na vině by mohly být samotné lyže. „Moc si s tím nevím rady a trochu mě to štve,“ řekla česká hvězda.

Ožehavé téma 

K problémům s materiálem se vyjadřoval během sezony i trenér Ondřej Rybář. Uvedl, že jsou rezervy v komunikaci s firmami. „To přesně nevím,“ krčí rameny Davidová. „Ale firmy mají určitě nějakou hierarchii a sledují, jak týmy a jednotlivci jezdí. Pochopitelně nebudou nejlepší lyže dávat těm, kteří jezdí čtyřicáté padesáté místo, když tam mají lidi schopné vyhrávat každý závod. Úplně ale do toho nevidím.“

Rodačce z Janova nad Nisou zatím nepomohl ani nedávný titul mistryně světa. „Osobně si na péči nemohu stěžovat, ale neumíme se s tím nějak vypořádat a je to občas boj. Nejsem sice nějaký extra odborník na lyže, ale co je dobrý skluz, to poznám,“ uzavřela s úsměvem ožehavé téma česká jednička.