Vedení se Davidová ujala po druhé položce a na závěrečné stojce si mohla dovolit i jednu chybu. Ani tu neudělala a po sestřelení dvacátého terče se pousmála. S výjimkou Davidové žádná z dalších závodnic ze světové špičky neodstřílela čistě. "Sama nevím, jak jsem to dokázala. Jsem za to ráda. Vleže to bylo v pohodě, ve stoje jsem si těmi ránami nebyla úplně jistá a jsem ráda, že spadly," řekla České televizi.

Biatlonová mistryně světa Markéta Davidová.
Jsem nervózní, jak na tom budu, říká Davidová. Mezi závody bude psát diplomku

Nevěděla, jak si vedou její konkurentky. "Vůbec jsem nic nevnímala. Přišlo mi, že jsem dneska neměla žádné informace. Tak jsem bojovala sama se sebou, že mě tohle vůbec nerozrušovalo," svěřila se. Měla desátý běžecký čas. "Já jsem tak zmrzlá tady už třetí den, že jsem ráda, že jsem ráda. Na trati jsem měla asi takové pocity. Měla jsem štěstí, že jsem jela pár kol s Tirill," řekla s odkazem na Norku Tirill Eckhoffovou, která byla v běhu druhá nejrychlejší.

Úspěch nepřeceňuje

"Je to fajn pro hlavu, na druhou stranu opravdu ty první závody vůbec nic neříkají. Musíme makat dál a doufám, že to bude v nějakých rozumných mezích i nadále," poznamenala čtyřiadvacetiletá biatlonistka.

Davidová vyhrála třetí velký závod v kariéře. Vedle světového titulu dosud triumfovala ještě v lednu 2019 ve sprintu v Anterselvě. Do nedělního sprintu odstartuje se žlutým číslem pro vedoucí závodnici seriálu.

Michal Krčmář.
Biatlonista Krčmář se tlaku nebojí: Nejsem alibista, z olympiády chci medaili

Vedle ní bodovala ještě Lucie Charvátová, která se čtyřmi trestnými minutami obsadila 33. příčku. O lepší výsledek ji připravily dvě chyby při závěrečné položce. "Pro začátek sezony si myslím, že to ani nenadchne, ani neurazí. Se střelbou samozřejmě trochu bojuju, ale na začátek sezony je tohle slušné," řekla biatlonistka pověstná nevyrovnanou střelbou. Jessica Jislová obsadila 58., Tereza Vinklárková 63. a Eva Puskarčíková 69. příčku.