Bauera stále trápí dvě zlomená žebra a bolesti bývalého vítěze Světového poháru nepustí k pořádnému ježdění na lyžích. „Teď jsem dva dny lyžoval asi hodinu a jsem z toho úplně hotovej," utrousil Bauer. I proto si na úterý a středu naordinoval rychlejší trénink a podle toho se rozhodne, jestli do Nového Města vůbec pojede. „Pokud by to bylo dobré, jel bych tam ve čtvrtek a v pátek si ráno ještě dal trénink," řekl.

Je si vědom, že pauza byla dlouhá a že formu jednoznačně nemá. „Je to dlouhý výpadek," uznal Bauer. „Uvidíme, jestli žebra rychlejší trénink zvládnou. Zlepšuje se to, chtěl bych tam závodit, i když by to nebyl žádný skvělý výsledek. Ale šance, že se objevím, je malá," prohlásil.

Bauer si žebra zlomil před skoro dvěma měsíci při pádu v tréninku v Gällivare. Nejdříve si myslel, že jsou jen naražená, a zlomeninu odhalilo až vyšetření před Vánocemi. Proto odvolal účast na Tour de Ski stejně jako předešlé starty v seriálu SP. Nové Město na Moravě mělo být jeho druhým vrcholem sezony.