Nejvyšší finanční odměny si na svazích vyjel Švýcar Marco Odermatt, který si v SP vydělal 565 445 švýcarských franků (přes 13,5 milionu korun). Oficiálně zveřejňuje prémie Mezinárodní lyžařská federace FIS, a to pouze u sjezdařů a klasických disciplín. U ostatních jde o odhady a částky jsou před zdaněním.

Podle finančních žebříčků FIS je za králem sezony Odermattem jeho soupeř Aleksander Aamodt Kilde z Norska s 468 900 franky (přes 11 milionů korun). Následují Slovenka Petra Vlhová s částkou 408 332 franků (9,79 milionu korun) a Američanka Mikaela Shifrinová (406 745 franků/9,7 milionu korun). Nejlepší z běžců Nor Johannes Hösflot Klaebo si vydělal 146 400 franků (3,5 milionu korun), mezi skokany má před finále sezony Japonec Rjoju Kobajaši zatím necelých tři sta tisíc franků.

Česká lyžařka Ester Ledecká.
Ledecká hodnotí sezonu jako nejúspěšnější, bude testovat nové lyže

Šestadvacetiletá Ledecká získávala úspěchy i odměny tradičně ve dvou sportech. Na lyžích je ve finančním žebříku sjezdařek patnáctá, na odměnu dosáhla dvanáctkrát a nejvíce si připsala po výhře ve sjezdu v Crans Montaně - 45 tisíc franků. Celkem na lyžích vydělala 90 350 švýcarských franků. Za výhru a druhé místo na snowboardu v SP by měla mít 17 125 franků.

Stejně jako většina olympijských medailistů navíc i Ledecká rozšíří svůj výčet odměn o další částku. Za zlato z paralelního obřího slalomu obdrží 2,4 milionu korun, z kterých dle svého uvážení ocení také svůj realizační tým.

Biatlonistka Davidová začala sezonu vítězstvím v individuálním závodu, za což získala 15 tisíc eur. Dohromady za výsledky v závodech, celkové pořadí v sezoně i disciplíně by si měla zajistit 74 750 eur, přes 1,8 milionu korun, což je asi o dvě stě tisíc méně než minulou zimu. Navíc dostane za čtvrté a šesté místo na olympiádě bonus od Českého biatlonového svazu.

Sezonu Samkové ovlivnilo zranění 

Snowboardcrossařka Eva Samková stihla před vážným zraněním být v SP první a pátá, za což by měla mít 12 500 franků (300 tisíc korun). Slalomářka Martina Dubovská získala 11 500 franků (276 tisíc korun) a běžec na lyžích Michal Novák 9100 franků (218 tisíc korun).

V lyžování a skocích dostává prémie bodovaná třicítka, ve snowboardcrossu a paralelních disciplínách se rozdělují odměny mezi šestnáct nejlepších. V biatlonu dostává odměny první dvacítka. FIS stanovuje minimální výši odměn na závod, ale pořadatel má možnost objem zvýšit jako třeba v Kitzbühelu, kde získal Kilde za výhru ve sjezdu 110 tisíc franků.

Markéta Davidová po závodu Světového poháru v biatlonu v závodu sprintu žen na 7,5 km.
Lidi nás berou jako stroje. Dávají nám sežrat neúspěchy, vyznala se Davidová

Odměny ze závodů SP bývají často ziskem závodníka, ale můžou z něj odměňovat svůj realizační tým. Reprezentanti berou platy v rezortech (Dukla, Olymp a Victoria), které se společně se svazy podílejí na přípravě a zajištění mezinárodních závodů. Závodníci mají dále finance od sponzorů a další příjmy jim plynou z bonusů ve smlouvách od výrobců vybavení.