Mužská reprezentace bude spoléhat na Michala Krčmáře, který se po nemoci o víkendu výborně připomněl stříbrnou medailí na mistrovství Evropy v Dusznikách-Zdróji. Další místo patří ostřílenému Ondřeji Moravcovi. V Pokljuce bude závodit i Jakub Štvrtecký a také dva debutanti.

„Na mistrovství Evropy si vyjeli nominaci Mikuláš Karlík a Milan Žemlička,“ oznámil na svazovém webu reprezentační trenér Ondřej Rybář. Zařazení zmíněné dvojice odůvodnil solidními výkony v IBU Cupu i na ME v Polsku.

Dále naznačil, že nominace se ještě může změnit. Důvodem je návrat závodníků po prodělaném covidu nebo z karantény. Jedná se o Tomáše Mikysku, Tomáše Krupčíka, Adama Václavíka a Vítězslava Horniga.

„Budou startovat na IBU Cupu v Osrblí, který se koná současně se šampionátem, ale třeba štafeta se jede až ke konci mistrovstvím světa,“ naznačil trenér.

Kvarteto žen

V ženách se zdá všechno jasnější. O účasti kvarteta Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková nebylo pochyb, přičemž největší pozornost bude upřena na prvně jmenovanou. Nejlépe postavená Češka ve světovém poháru má ambice bojovat o nejvyšší příčky.

Pozici náhradnice si vyjela Tereza Voborníková. Dvacetiletá závodnice, která dokázala v této sezoně bodovat v šesti ze sedmi závodů IBU Cupu, však zatím do Slovinska nezamíří.

„Po evropském šampionátu bude mít trochu upravenou přípravu, která směřuje především k mistrovství světa juniorů,“ vysvětluje Rybář další vrchol sezony, který odstartuje pouhých šest dní po šampionátu dospělých.

Ostatní Češi se do Pokljuky přesouvají v několika skupinách během tohoto týdne. Vrátí se ze šampionátu s medailí?