Řezáč už měl zajištěnou cestu do Norska, jenže tam nebyl sníh. A možnosti v Evropě nebyly ideální. Strávil tak několik kempů na ledovci na Dachsteinu a pak jel do Livigna, kde organizátoři připravili okruh z umělého sněhu.

"Pak to v Lillehammeru napadlo, ale to už pro mě bylo pozdě," litoval. "Příprava tím nedostatkem sněhu byla narušená. Počítal jsem, že dva týdny budu trénovat na severu, ale jiná možnost než Livigno nebyla," řekl Řezáč.

Na italsko-švýcarském pomezí piloval formu před úvodním závodem sezony. "Lyžovat se tam dalo, bylo i pěkné počasí, ale strávil jsem to tam na kilometru a půl. I proto v prvním závodu měli kluci ze Skandinávie formu dobrou. Já jsem nejel špatně, ale spíš mám rád, když je závod delší. Ale hlavně, že se to odjelo, i když to byl kratší závod s agresivnějším tempem. Jelo se naplno od začátku," uvedl ryzí vytrvalec.

Dalším závodem seriálu dálkových běhů bude Jizerská padesátka, závod na Řezáčově domácí trati, kde už čtyřikrát vyhrál, naposledy v roce 2012. "Moc se těším, je to nádherný závod, je mezi nejlepšími na světě," řekl. "Profily v Jizerkách jsou krásné na soupaž, dá se jet technicky i dobře namazat, mám to rád. Líbí se mi prostředí i čistý sníh," uvedl.

I proto by chtěl, aby se závod konal, i kdyby nebyly vhodné podmínky. Organizátorům doporučil pracovat na umělém sněhu a případně kratším okruhu. "Jako v Livignu. Sníh nahoře v Jizerkách už byl, teď to trochu roztálo, ale snad nachumelí," řekl Řezáč. Sníh je aktuálně na Mísečkách, kde byl v pondělí. "Ale tam se to moc neupravuje," litoval.

Doufá, na Jizerské padesátce zase uspěje. Silní však podle něj budou právě Norové, kteří mají doma dobré profily na tréninky. "Mají spoustu času se připravit, naberou dobrou formu. A Jizerská padesátka je pak pro ně snadná, kopce vylítnou. Je to těžký s nimi závodit," uvedl. "Ale uvidíme, třeba to vyjde. Hlavně, aby se závodilo. Třeba na nějakém kratším okruhu," dodal Řezáč.