Třiadvacetiletá Davidová stála ve zkrácené sezoně třikrát na stupních vítězů v individuálních závodech SP. Shodně byla třikrát třetí ve sprintu. Nad osobní výkony ale staví týmový úspěch v mixu ze světového šampionátu v italské Anterselvě.

"Na medaili z mistrovství budu dlouho vzpomínat, protože sdílená radost po štafetě je vždycky větší. Mám štafety ráda. Když se to povede, tak můžete sdílet nadšení s dalšími třemi lidmi. To je o to větší zážitek," řekla Davidová ČTK.

Sprint žen v rámci Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Na snímku Markéta Davidová.
Doba bronzová pokračuje. Davidová byla třetí ve sprintu

Ve smíšené štafetě jela s Evou Kristejn Puskarčíkovou, Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem. Na druhém úseku předvedla bezchybnou střelbu a díky výbornému běh předávala jako druhá. "Byl to krásný den," vzpomínala. "Mistrovství světa byl vrchol sezony a jsem ráda, že se nám to povedlo zrovna tam."

Ve Světovém poháru má za sebou čtvrtou sezonu, ale teprve druhou, v níž objela všechny díly. Absolvovala 20 individuálních startů a jen tři byly vyloženě nepovedené. "Ve výsledku byla sezona asi úspěšná. "Byly závody, které nebyly úplně ono, ale když se ohlídnu, tak to nebylo špatný."

Zkoušky musí počkat


Na závěr sezony zažila i novou situaci. Ve stíhacím závodu po dvou položkách vedla. První místo ale neudržela a skončila osmá. "Doufám, že mě to posune trošku dál. A příště, až se to třeba někdy nastane, budu vědět, co dělat," řekla.

Patří mezi nejrychlejší biatlonistky na lyžích, ale během sezony měla i pocit, že běžecká forma kolísá. Na střelnici naopak patří k pomalejším a tu a tam naznačila zrychlení. "Snažíme se každou sezonu být lepší ve všem. Bylo to různé. Někdy se dařil víc běh, někdy střelba. Bylo to střídavé," konstatovala Davidová.

Sprint žen v rámci Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Na snímku: Markéta Davidová.
Davidová v polovině závodu vedla, nakonec na závěr sezóny skončila osmá

Biatlonista Ondřej Moravec.
Biatlonista Moravec má jasno o své budoucnosti. Vydrží do olympiády?