Koudelka prožívá životní vstup do sezony. Vyhrál úvodní závod v Klingenthalu a druhý triumf přidal v neděli v Norsku.

"Ještě není čas k radosti. Je dobré, že se povedl začátek, ale je to jen pět závodů. Sezona je dlouhá a slavit se bude až v Planici, když to dobře dopadne. Rozjeté je to dobře, kolísání bude, ale věřím, že sezona bude úspěšná," řekl odhodlaně.

Po pondělním volnu mu rakouský trenér českého týmu Richard Schallert připravil těžký trénink. "Docela trpím, bolí mě nohy," utrousil Koudelka den poté při přebírání sponzorského vozu v rámci nové smlouvy Svazu lyžařů ČR. 

Skokani dodržují mimo závodní dny pravidelný rytmus tréninků. Den přípravy se střídá s volnem. Ten Koudelka využívá k odpočinku. "Většinou se válím na gauči a hraju PlayStation. Je důležité vypnout hlavu a nemyslet na skoky," řekl.

Nejčastěji hraje hokej za New Jersey Devils. Když má chuť na fotbal, tak si vybere také bíločervené barvy - pražské Slavie. "Jarda Jágr je velký vzor. Na lehčí úrovni vyhrávám, na těžší už jsem naštvaný a lítají ovladače," smál se Koudelka.

Doufá, že mu vydrží zdraví

Na počítači by si mohl třeba i "zaskákat" na lyžích. Z logických důvodů ale dává přednost jiným sportům.

Proto se na závody ani nepodívá o tomto víkendu, kdy bude Světový pohár v Rusku a on jej vynechává.

Na můstcích je ovšem Koudelka v pozitivním rozpoložení. A radost z jeho nového přístupu a naladění má i psycholožka Zdeňka Sládečková. "Otočila mi hlavu. Jsem usměvavý a skoky si jdu užít, jako když jdou štamgasti do hospody na pivo. Nekoukám, že musím jít na můstek něco udělat, ale že mě to baví," řekl.

Do kolotoče Světového poháru se Koudelka vrátí ve švýcarském Engelbergu 20. a 21. prosince. Po vánočních svátcích pak čeká skokany první vrchol sezony v podobě Turné čtyř můstků, které začne 27. a 28. prosince v německém Oberstdorfu.

Koudelka doufá, že především vydrží zdravotně v pořádku. "Od toho se vše odvíjí. Snažím se hlídat, abych někde neprostydl. Na nemoci moc netrpím, tak doufám, že to takhle vydrží a nikde nic nechytnu," zaklepal Koudelka na dřevo.