Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlédnutí za biatlonovou sezónou: Moravec si sáhl na dno, Rybář myslí na OH

/ROZHOVOR/ Při příležitosti biatlonového svátku v jabloneckých Břízkách se Deníku podařilo vyzpovídat několik sportovních hvězd.

22.3.2017
SDÍLEJ:

Trenér Vítek má největší nervy při střelbě

Trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.Zdeněk Vítek, trenér A týmu biatlonistek, stráví pár dnů dovolené v Budapešti, jinak ale z pracovního koloběhu nevypadne ani po sezóně. A jak se za ní už teď ohlíží?

Jste s letošními výkony biatlonistek spokojený?
Sezóna vůbec nebyla špatná. Holky byly celkově čtvrté, ale výkony na třetím a čtvrtém místě byly velmi vyrovnané. Třetí místo na Pokljuce, první a třetí v Oberhofu, Gabina skoro všude… spokojení musíme být.

Při čem jste měl největší nervy?
Určitě při každé střelbě. Když začnou střílet a lítá to do jednoho místa a vy nevíte, kam ty rány půjdou, jestli dovnitř nebo ven.

Nadáváte při tom, když se netrefí?
Jak kdy. Není to vždycky stejné, podle situace, jak je člověk naladěný, někdy jen odevzdaně koukám, něco prohodím. Ale myslím, že celkově jsem ten klidnější.

Čtěte také: Další skvělá sezona. Koukalová si vydělala téměř šest milionů. Konec promyslí

Jaká bude příprava před olympiádou?
Řekl bych, že zvolíme standardní přípravu. Na změny není prostor ani vhodná doba.

Změní se tým?
To je otázka. Ještě jsme ale neměli čas si k tomu sednout. Ale doufám, že během čtrnácti dnů budeme o těchto věcech hovořit.

A vás teď čeká pár dnů dovolené?
Myslím, že ne. Nějaká dovolená bude, určitě pojedeme s manželkou na tři dny do Budapešti. Jinak si myslím, že to bude dál spíše pracovní období.

Kouč Rybář: Biatlon jsou přesýpací hodiny, od května začne dřina

Šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář.Před exhibicí jabloneckých biatlonistů se v hokejovém dresu objevil také šéftrenér Ondřej Rybář. Potvrdil, že na zápas se chlapi těšili a stejně tak i na druhý, které je ještě čeká, než se úplně rozejdou na zasloužené volno. „Rozhodčí říkal, že jsme letos hráli lépe než loni. To je pro nás pochvala. Mužstva jsme namíchali tak, aby byly týmy vyrovnané. Remíza 4:4 byla dobrým výsledkem. Víc jsme si letos hlídali ofsajdy." Hokejový výkon všech pochválil a stejně tak i právě skončenou biatlonovou sezónu.

Sezóna byla dalším pokračováním úspěchů českého biatlonu. Výsledky mluví samy za sebe. Na každém svěťáku jsme sebrali nějaké podium, nejvíce Gábina Koukalová. Těší mne ale, že tam byli i další, Eva Puskarčíková, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Ondra Moravec v závěru sezóny. Není to o jednom sportovci, ale o všech, kteří se na podium postavili. I Veronika Vítková byla na konci sezóny třikrát mezi deseti nejlepšími. Musíme být spokojení a hlavně zůstat nohama na zemi, nemůžeme čekat, že budeme pořád jen vyhrávat. V biatlonu je to jak v přesýpacích hodinách. Jednou jste nahoře, jednou dole.

Jaká bude předolympijská sezóna?
Určitě jiná, žádná sezóna nemůže být stejná. Závodníci se vyvíjejí, dozrávají, přicházejí mladí. Je potřeba na to reagovat. V systému ale není potřeba nic zásadního měnit. Funguje a přináší ovoce. Nesmíme se zaleknout toho, že to bude olympijská sezóna. Zlomová byla minulá olympiáda, kdy český biatlon získal medaili. Jsme si vědomi toho, že tlak na nás bude větší, že pojedeme jako sport, od kterého se medaile bude očekávat. Já si ale toto nepřepouštím. Můžeme přijet bez medaile nebo naopak můžeme podat vynikající výkony. K tomu je potřeba trochu štěstí. Ale hlavně musí být sportovci dobře připravení a zdraví.

Co teď ještě závodníky čeká?
Exhibice byla hlavně děrovačkou našim fanouškům. My si společně dáme ještě jeden hokejový zápas, na který se kluci těší a musíme si také užít toho vybavení, které máme. Někteří pak pojedou třeba na běžky, na skialpining, výlety nebo dovolenou. Tělo postupně vjede do regeneračního režimu. Ale od května nám ale začíná tvrdá dřina. Delší pauzu si nemůžeme dovolit. Pro mne bude dovolená v tom, že budu vodit děti do školy a do školky. Ale určitě dojde na nějaký výlet, třeba do Českého ráje.

Těšíte se na nový tréninkový pás?
Určitě ano. V sezóně před olympiádou na něm už budeme ladit formu.

Nepřehlédněte: Exotická výzva! Z kanoisty Radoně je kouč, trénovat bude v Indonésii

Moravec: Měl jsem pocit, že horší už to být nemůže

Ondřej Moravec se raduje ze stříbra ve sprintu SP.Na biatlonové exhibici v Jablonci nechyběl ani úspěšný a optimistický Ondřej Moravec.

Sezóna je za vámi, jaký z ní máte pocit?
Pro mne tato sezóna úplně dobře nezačala. Vlastně by se dalo říct, že až ta třetí třetina byla hodně dobrá. Líp by to ještě asi šlo, ale jsem se sezónou maximálně spokojený. Musím říct, že konec byl pro mne skvělý, bylo to super, jsem s tím, co jsem předváděl a s výsledky spokojený.

Co se stalo, že se najednou horší začátek změnil ve výborný konec?
Když jsem jel domů z Nového Města, věřil jsem tomu, že se začne dařit, že budu schopen na dobrý výsledek navázat. To se ale ještě potom hned nepotvrdilo. Největší zlom pak přišel asi šest dnů před mistrovstvím světa, když jsme byli na soustředění v Anterselvě. Tam jsem to tak deset dnů strašně kousal a měl jsem pocit, že už to horší být nemůže. Ale pak se všechno zlomilo. V tu chvíli jsem se začal cítit dobře, začal jsem si věřit. Něco jiného ale je se nějak cítit a pak to hlavně nějak předvést v závodě. Přesto jsem to nevzdával, soustředil jsem se maximálně na první závod, ať už na štafety nebo na sprint. Hlavně ten rozhodne úplně všechno. To byl můj cíl. A pak to začalo jít. A pak už se člověk veze na správné vlně. Už mám nějaké roky, tak vím, jak to chodí. Člověk si začne věřit a všechno je najednou trochu jednodušší. Mým cílem pak bylo udržet si psychickou i fyzickou pohodu co nejdýl.

Neštval vás ten moment, který chyběl do vítězství nad Fourcardem?
No, to samé bylo i na mistrovství světa. V obou závodech jsem podal opravdu maximum, jaké jsem v té chvíli podat mohl. Na vítězství to, bohužel, nestačilo. To mistrovství světa mne mrzelo strašně. To už se nikdy nemusí opakovat. Byla to velká šance. I celkově. I ten sprint na mistrovství světa. Tam se strašně chybovalo. A mne ta poslední rána mrzela. Svěťáků je daleko víc…

A jaké máme šanci na olympiádě?
Šance tam jsou vždycky. Konec sezóny mne ubezpečil, že můžu podávat stabilní výkony. A to je klíč ke všemu. Když je člověk stabilní, může podávat stabilní výkony nejen na olympiádě, ale i všude jinde.

Jak si užijete zasloužené volno?
Dva týdny teď budu doma. Prvního dubna jedu sám na skialpiningový výlet. Pak týden strávím společně s manželkou a pak nás ještě čeká čtrnáctidenní dovolená. Jedeme do tepla k moři, tam jsem dlouho nebyl, těším se. Uteče to strašně rychle. Budu hlavně s rodinou. Doufám, že si odpočinu.

Nepřehlédněte: Snowboard, nebo lyže? Kvůli mně program OH asi nezmění, tuší Ledecká

Málek: Děti konečně uvidí tatínka

Pár dnů zaslouženého volna společně s rodinou a dětmi si teď plánuje trenér biatlonového A týmu mužů Michal Málek. Už ale přemýšlí nad olympijskou přípravou.

U biatlonového týmu jste prvním rokem, jaké z něho máte pocity?
Dobré. Jedním z mých úkolů bylo do týmu zapadnout. Šel jsem do toho s tím, že úspěchy už tady byly. Dalším mým úkolem bylo na ně navázat. A já myslím, že sezóna se podařila. Nebylo to o jednom sportovci, bylo jich mraky. Tedy naprostá spokojenost.

Byly nějaké kritické okamžiky?
Určitě. Hlavně první závod. Kluci do něho šli s plným očekáváním a ten výsledek nebyl takový, jak si představovali. Člověk začal trochu váhat. Ale hned v dalším už patřili do první desítky. Byli tam, kde měli být. Kupa věcí se ale dá zlepšit, ale takový je vývoj. Musí se na tom zapracovat. I ti nejlepší mají slabé stránky a musí se stále zdokonalovat, aby se ještě posunuli nebo vydrželi tam, kde jsou.

Jak důležitá je, podle vás, práce servismana pro výkon závodníka?
Svoji práci dělají, jak nejlépe umí. Jejich úkolem je vybrat závodníkovi co nejlepší lyže a mázu. Samozřejmě, když se to nepovede, může biatlonista předvést co nejlepší výkon, ale když nejsou lyže, jak mají být, je to vidět. Může ho to srazit i o dvě třídy níž. Jsou to provázané nádoby, protože všechny týmy mají svůj silný servisní tým. Ne každý den je ale posvícení, občas to zahapruje. Nejhorší je, když se to sejde, závodník podá skvělý výkon a materiál je špatný, promaže se a pak je to strašná škoda. Práce sportovce jde vniveč.

Jak strávíte pár dnů zaslouženého volna?
Budu trochu odpočívat. Ale čeká nás olympijská sezóna, musíme si říct, co bylo a nebylo dobře a začít ji připravovat. Musí se sestavit týmy. Vylepšit musíme, co se dá.
Teď jsem už pár dnů odpočíval na lyžích. Mám malé děti, které jsou školou povinné, tak alespoň zase uvidí tatínka.

Autor: Dagmar Březinová

22.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Programátor 18 000 Kč

Vývojáři softwaru Android developer. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Havelkova č.p. 90/6, Olomouc., Požadavky: Anglický jazyk., Prac. doba: 9.00 - 17.00 hod., Zam. výhody: stravenky, teambuilding., Kontakt je možný POUZE e-mailem a telefonicky od 9.00 - 16.00 hod.. Pracoviště: Altair services s.r.o., Havelkova, č.p. 90, 779 00 Olomouc 9. Informace: Marek Vávra, +420 702 137 487.

Doprava a logistika - Přijmeme skladníka 33 000 Kč

Přijmeme šikovného a zodpovědného skladníka do velkoobchodu zeleniny a potravin na přípravu zboží dle objednávek. Směnný provoz (8.5hod.). Mladý kolektiv, HPP, smlouva na dobu neurčitou, fyzicky náročná práce, příjemné prostředí, zaměstnanecké výhody. Plat až 33.000 Kč HM, možnost dalšího přivýdělku, prémií po zaučení a kariérního růstu.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci OBJEDNAVATEL/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě paní Bidovská tel.: 736 223 939 nebo e-mail ucetni@makovy.cz. Požadavky: samostatnost, velmi dobrá znalost MS Office (Outlook, Excel, Word) a ČJ, dobré komunikační a organizační schopnosti, asertivita, schopnost denně řešit provozní záležitosti., Náplň práce: zajištění chodu kanceláře, organizace/evidence požadavků klientů, sjednávání pohřbů a objednávání služeb s tím spojených, komunikace se zákazníky, komunikace s dodavateli. , Nabízíme: práci na hlavní pracovní poměr, fixní plat + odměny, osobní ohodnocení, jednosměnný provoz + 2x sobota v měsíci (8:00-12:00 hod.), dotované stravování, 20 dnů dovolené. Pracoviště: Drozdovice 79, Prostějov. Pracoviště: Pavel makový-pohřební služba, s.r.o., Drozdovice, č.p. 1169, 796 01 Prostějov 1. Informace: Zdena Bidovská, +420 736 223 939.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zdravotnické vzdělání (lze bez nostrifikace), znalost ruštiny. Pracoviště: Devident s.r.o., Štěchovická, č.p. 1983, 100 00 Praha 10. Informace: Eduard Ivancevschi, +420 776 589 419.


Václav Jílek
17

Vytáhl Sigmu z druhé ligy až do Evropy. Kouč Jílek: Máme hladový tým

Jan Kopic z Plzně (vlevo) a Jakub Podaný z Dukly.
11

Úspěšný start mistra do sezony. Plzeň otočila bitvu na Dukle

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:20

Zpěvák Krajčo sháněl páteční přílohu Deníku. Kvůli milovanému Baníku

Velký ohlas vyvolala nejen mezi fotbalovými fanoušky páteční mimořádná příloha Deníku o Baníku Ostrava.

dnes 07:59

Temné dědictví. Spartu dál děsí přízrak jménem Stramaccioni

Téměř čtyři měsíce uplynuly od okamžiku, kdy na Letné uslyšel „arrivederci“ italský trenér Andrea Stramaccioni. Jeho místo převzal Pavel Hapal, který si začal budovat tým k obrazu svému. Spartu teď ale děsí Italovo neblahé dědictví: vysoký počet hráčů a otázka, co s nimi.

Fotbalový kolotoč se roztáčí. Druholigová Vysočina začíná v Brně

Ostrý start. Nejtěžšího možného soupeře přisoudil los FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pro úvodní kolo jihlavské Vysočině. V neděli nastoupí v Brně proti domácí Zbrojovce. V premiérovém utkání ročníku se tak střetnou na jaře sestoupivší týmy z první ligy.

Znojmo proti Varnsdorfu pálilo šance. Do nové sezony vstoupilo remízou

Sice prolomili negativní sérii, přesto mohli vytěžit víc. Fotbalisté Znojma v pátek na domácím hřišti poprvé po třech zápasech s Varnsdorfem neodešli s prázdnou. V úvodním kole Fortuna:Národní ligy remizovali se Severočechy 1:1.

Další báječný den Hermannové se Slukovou. Zahrají si o medaile

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Beachvolejbalistky Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková zvládly na výbornou čtvrtfinále ME v Nizozemsku. V Haagu je nezastavily ani Rusky Jevgenia Ukolovová a Jekatěrina Birlovová. Po setech 21:13, 21:17 vyklidily arénu a v pohodě hrající Češky si to v sobotu rozdají o medaile.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT