Jen na dohled odtud se otvíral hlavní cirkus. Televizní kamery a tisíce bouřících diváků vítaly na Ledovcovém stadionu a sluncem zalitém svahu nejlepší světové lyžaře.

Tady ve stínu pod skálou na sjezdovce u kotvového vleku Seiterjöchl se chystal trénink mezi slalomovými brankami. „Je to měkký, nějaký kameny. Pojď nám pomoct stáhnout trať,“ houkl na mě Antonín Strach, trenér Šárky Záhrobské.

Tak začíná česká olympijská naděje na rakouském ledovci Rettenbach olympijskou sezonu. V neděli v osm ráno hobluje sjezdovku. Namísto odpočinku den po závodě.

V úvodním obřím slalomu byla 28. v první jízdě a věřila v první body. Na dvou ze tří mezičasů druhého kola měla dokonce lepší výsledek než pozdější vítězka Finka Tanja Poutiainenová.

Jenže pak vyjela z brány…

„V té předtím byla nerovnost, byla jsem tam pozdě a tu další minula,“ vysvětlovala. Na stejném místě vypadla i Rakušanka Kirchgasserová, jen kousek nad ním Američanka Mancusová.

„Ale nemám důvod se tím trápit. Naopak mám z jízdy fakt dobrý pocit. Lepší takhle vypadnout, než jet jen na jistotu,“ dodala. „Nevidím důvod, proč v obřáku pravidelně nebodovat. Ale přeučování zažitých návyků jde pomalu.“

Možná i proto se rozhodla změnit olympijský program. Oproti původnímu plánu se chystá i na superkombinaci, v závěru programu Her jistě obří slalom a slalom. Stráví tak v Kanadě téměř měsíc.

Slalom zůstává stále hlavní, i v něm hledá cesty ke zlepšení. Teď se domluvila na společném tréninku se slovenskou specialistkou Veronikou Zuzulovou. Obě (skoro) stejně staré, vysoké i těžké – jedna mezi brankami plynulejší, druhá dynamičtější. Podobně jako povahy a národní charaktery. Český a slovenský.

Obě tu mají na kopci tříčlenný podpůrný tým. Veroničin otec Timotej Zuzula staví branky. Šárčin pomocník Pavel Kubričan natáčí obě kamerou, nastavuje fotobuňky.

Každá dá osm jízd ve svižném tempu. „Časy neřešte,“ volá Šárka. Ale vidíte, že i tady na „cvičné louce“ na nich oběma záleží.

„Můžeme si pomoct, pořád někoho hledáme ke spolupráci a dřív byla Šárčina příprava nedostupnější,“ říká blonďatá Slovenka v kytičkové kombinéze. Ona stále čeká na vítězství ve Světovém poháru, v sezoně 2007/08 ale Šárku předstihla v celkovém pořadí.

Záhrobská chce zůstat na kvalitním sněhu v Söldenu do středy. Až pak se vydá na pár dní domů. Ještě na týden vyrazí znovu na sníh asi do Švýcarska. A 14. listopadu se chce ve slalomu ve finském Levi ukázat ve své parádní disciplíně.