Zdravotní přestávku v průběhu sezóny si musela Martina Sáblíková dopřát kvůli zranění ze závodu v polském Tomaszówě.

„Pauzu jsem samozřejmě využila především k doléčení třísla po zranění v Tomaszówě. Do toho jsem poctivě trénovala a ke konci to již bylo všechno v pořádku,“ prozradila o svém aktuálním rozpoložení.

Ester Ledecká obsadila 16. místo ve sjezdu na Světovém poháru ve Val d'Isere.
Strach o Ledeckou. Po tréninku odjela na vyšetření plic. Další start je ohrožen

Klid jí skončí v pátek, kdy se v Salt Lake City, kde se na tamní dráze postaví na start závodu na tři kilometry. „Už se moc těším,“ potvrdila Sáblíková. „Aklimatizace je samozřejmě těžší, ale není to nic, co bych nezvládla. Věřím, že se s tím do závodů poperu.“

Na trojce i na patnáctistovce? 

Jak její tým plánuje, v hlavním městě státu Utahu se postaví na start dvakrát.

„V Salt Lake City bych měla startovat na trojce, a doufám, že i na patnáctistovce. Uvidíme po trojce, jak se budu cítit,“ uvedla k plánu rodačka z Vysočiny. „Dráha zatím vypadá dobře, led je slušný. Záležet ale bude na podmínkách při závodě. Před týdnem tady jeli kontinentální pohár a led nevypadal vůbec špatně.“

Eva Adamczyková se po taneční pauze vrací ke snowboardcrossu
Jak se zrodila hvězda. Adamczyková vzpomínala na minulost, teď se vrací na prkno

Z Ameriky se rychlobruslařský peloton přesune do Kanady, kde pokračuje Světový pohár v Québecu. Na něj naváže od patnáctého do osmnáctého února mistrovství světa v Calgary.

„V Québecu bych měla absolvovat stejné závody jako v Salt Lake City. V Calgary pojedu určitě trojku a pětku,“ uzavírá Martina Sáblíková.