Nyní stojí devětadvacetiletá závodnice s česko-slovenskými kořeny na prahu olympijské sezony. Ve slalomářské hierarchii touží opět výsledkově poskočit.

Pomoci jí k tomu mají i myšlenky na milovanou maminku, která zahynula při únorové autonehodě. Rodačka z Třince ji bude mít při nadcházejících startech jednak ve svém srdci, ale díky stylizované kresbě v podobě andílka i na modré přilbě.

Český tým bobistů.
Nevydařený testovací závod bobistů. Beru to jako nakopnutí, doufá pilot Dvořák

„Bylo to moje přání, mít na ní andělíčka - mamku,“ přiznala lyžařka žijící v Liptovském Mikuláši. Kresbička je dílem kamarádky bývalé slovenské sjezdařky Veroniky Velez Zuzulové. „Poslala jsem jí maminčinu fotku. Původní návrh jsme jen trochu předělali a finální podoba je fajn. Věřím, že mi přinese štěstí. Doufám, že mi bude mamka pomáhat z nebe,“ přála si Dubovská.

V loňském ročníku světového poháru zaznamenala výrazný posun. Byla desátá mezi slalomářkami, přičemž o rok dřív jí patřila až 32. příčka. Body posbírala ve všech startech, nejlépe byla osmá v Jasné v Nízkých Tatrách. Kvůli smutku vynechala jen mistrovství světa v Cortině d’Ampezzo.

Vysoké cíle 

„Říká se, že jednodušší je dostat se nahoru než se tam pak udržet. Bude to pro mě výzva. Pracovali jsme v přípravě na tom, abych byla ještě lepší. Udělám maximum, abych minimálně udržela loňské výsledky,“ uvedla Dubovská na předsezónní tiskové konferenci.

Do kolotoče světového poháru naskočí slalomová specialistka buď 13. listopadu paralelním slalomem v Lechu, nebo o týden později na své oblíbené trati ve finském středisku Levi, kde v roce 2013 poprvé v kariéře bodovala. „Cíle mám vysoké, ale nechci o nich mluvit nahlas, abych nebyla zklamaná. Chci jezdit co nejlépe,“ pokyvovala hlavou závodnice, o níž se v roli trenéra a servismana stará Andrej Prevuzňák.

Eva Samková před olympijskou sezonou.
Samková se před Pekingem nebojí říkat slovo medaile. Chci být na bedně, hlásí

K olympiádě se zatím nechce moc vyjadřovat, ale v Číně – i když na jiném místě, než se pojede pekingský slalom – už byla. „Vím, že kopec je strmý, bude velká zima a sníh agresivní. Na tohle se ale budeme připravovat až před olympiádou,“ dodala.