Nemůžeme začít jinak než dotazem na zdraví. Cukrovka byla alfou a omegou vaší poslední sezóny. Už jste zjistila, jak s ní efektivně sportovat?
Musím přiznat, že je to pořád něco nového a s cukrovkou nejde úplně dobře plánovat. Naučila jsem se, že se nedá moc naučit s ní žít. Každý den je vlastně nový a jiný. Uplynulý rok mi však dal více pohody, zažila jsem hodně nových situací a věřím, že letos už budu lépe reagovat a mít větší pohodu.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Věnovala jste se díky nemoci více i mentální přípravě?
Mentální přípravě se věnuji už dlouho. Náš sport je hodně o hlavě. U mě je to o tom, jestli si věřím, nebo ne.

Anna Fernstädtová
Bylo to těžší, než čekala. S cukrovkou jsem jiný člověk, popisuje Fernstädtová

V tréninku jste pracovali na úpravě startů. Co jste na nich změnili?
Žádná velká změna to nebyla. Každý rok tréninku navazuje na rok předchozí. Trénuji víc, ve větším objemu, větší váhy, větší počet tréninků… Pokud jde o starty, udělali jsme jen jednu malou technickou změnu.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Každý rok startujete s novým designem helmy. Letos je spojený i s nemocí, se kterou se potýkáte. Jak vznikl tento motiv?
Sice si motiv vždy vybírám, ale nejsem moc kreativní. Proto jsem na tom spolupracovala s týmem a bráchou. Jisté bylo, že helma bude žlutá a přemýšleli jsme o tom, jak do motivu přidat cukrovku. Je tam vlastně graf, který se mi každý den objevuje na telefonu a vzadu mašlička. Takové jednodušší, ale za mě dobré.

Skeletonistka Anna Fernstädtová.
Píchá si inzulin. Skeletonistka Fernstädtová se těší, až zmizí únava

Letos došlo i k rozšíření vašeho týmu. O koho?
Bude se mnou jezdit mamka. Moje fyzioterapeutka nemůže odjet všechny závody v sezóně. Absolvuje pouze asi půlku sezóny. A mamka řekla, že může pracovat i online, tak pojedu s tebou. Pro mě bude hlavně takovým uklidňujícím prvkem, že tam nejsem úplně sama.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

S jakým cílem půjdete do sezóny?
Jak jsem říkala již po skončení poslední sezóny, kvůli cukrovce jsem tak nějak upustila od očekávání výsledků a medailí. Moje tělo prostě funguje jinak než před dvěma lety. Proto beru tuto sezónu jako zlomovou. Nemám od ní velká očekávání. Chtěla bych se ale postupně posouvat, doladit materiál a také si ji trošku užít.