Olympijská vítězka na 5000 metrů z Pchjongčchangu Visserová zvítězila suverénně o 2,5 sekundy před Ruskou Natalií Voroninovou a Italkou Francescou Lollobrigidaovou, kterou vynesl před Sáblíkovou nový osobní rekord.

České trojnásobné olympijské šampionce utekla medaile těsně stejně jako v pátek v závodu na 1500 metrů, v němž byla pátá 21 setin od stupňů vítězů.

Česká lyžařka Ester Ledecká
Ledecké znovu nepřálo počasí. Ve zkráceném sjezdu byla osmá

"Jsem zklamaná, jinak to ani nemůžu hodnotit. Do Heerenveenu jsem si přijela pro medaili. Tím spíš po pátečním závodu na 1500 metrů, který se mi povedl. Myslela jsem si, že mám na to, abych jela trojku kolem čtyř minut, ale to se mi nepovedlo," uvedla Sáblíková v tiskové zprávě agentury Sport Invest.

Po technické stránce si neměla co vytknout, ani fyzické potíže neměla. "Nohy mě nebolely, ale nemohla jsem prostě zrychlit. Nechápu, co se mnou bylo, co se stalo. Neumím si to vysvětlit," uvedla.

Zdráhalová brala desáté místo

Druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová obsadila na trojce desáté místo. Předtím jela ještě pětistovku, na které skončila jedenáctá. Nepřekonala tak osmé místo z patnáctistovky.

Visserová jako jediná zajela čas pod čtyři minuty a triumfovala stejně jako předloni na premiérovém evropském šampionátu v Kolomně, kde Sáblíková nestartovala. České hvězdě, která má pět evropských titulů ve víceboji, se nepovedlo rozšířit bohatou medailovou z dlouhých tratí, na nichž léta kraluje.

Štafeta biatlonistek Norska (zprava) Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbu Röiselandová, Tiril Eckhoffová se raduje z vítězství na Světovém poháru v Oberhofu.
Biatlonisté byli ve štafetě v Oberhofu osmí, biatlonistky desáté

Sáblíková startovala v poslední rozjížďce s Běloruskou Marynou Zujevovou, kterou jasně porazila, ale na nejlepší celou dobu ztrácela. V závěru se posunula na čtvrté místo před nizozemskou obhájkyni stříbra Carlijn Achtereekteovou, která ovládla trojku na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

"První tři holky zajely skvělý závod, mně to dneska nevyšlo podle představ. To se občas stane, teď už to nevrátím. Zítra budu fandit Niky na kilometru, pak si chvilku odpočinu a zase se vrhnu do tréninku, abych byla připravená na další Světový pohár, ale hlavně na mistrovství světa," dodala Sáblíková.