Problémy začaly po příjezdu na SP do Québecu. "Na nártu se mi začala tvořit boule. Ze začátku to bylo celkem v pohodě, (nohu) jsem utáhla a nějak se to ustálilo. Nicméně v Calgary už to bylo horší a týden před mistrovstvím jsem na led chodila jen jednou za dva dny," řekla Sáblíková.

Biatlonovou zátěž Vysočina Arena zvládla. Koncem týdne bude demontáži přenosných staveb otevřena sportující veřejnosti. V květnu potom přivítá Světový pohár horských kol
Vysočina Arena ztichla. Další světové akce jsou v plánu, vrátí se i Zlatá lyže

V průběhu šampionátu v Calgary se zranění výrazně zhoršilo. Po závodu na 3000 metrů Sáblíkové noha otekla. "Před pětkou jsem na led šla jen na chvilku. Po závodě se to opět zhoršilo," popsala svěřenkyně trenéra Petra Nováka. Při pondělním návratu do Česka měla problémy vůbec chodit. "Musela jsem se opírat o kufry," přiznala.

Nadlidský výkon

Už z Kanady si domluvila středeční vyšetření v novoměstské nemocnici u primáře ortopedického oddělení Jaroslava Pilného, který se dopředu připravil na možnost, že bude muset akutně na operaci. "Což se bohužel potvrdilo. Hned dopoledne mě odoperoval," řekla Sáblíková a Pilnému poděkovala za rychlou reakci. "Všichni v nemocnici se o mě skvěle starali. Jsem dva dny po zákroku a můžu pomalu začít s protahováním," řekla.

Podle Pilného byl základem problémů jazyk brusle, který Sáblíkovou tlačil. "Došlo k podráždění šlachy, která je v normálních podmínkách krytá určitou povázkou, takovým futrálkem. Vytvořil se tam synoviální váček, který poté dráždil. Následně došlo k odumření části kůže, kterou jsme museli vyříznout, vše vyčistit a udělat plastiku šlachy," popsal Pilný zákrok a vyjádřil obdiv, že Sáblíková s takovými problémy zvládla odjet závody. "Myslím si, že odjet dva špičkové závody s takovým nálezem je nadlidský výkon. Muselo ji to bolet jako kráva," řekl.

Lukáš Bauer je trenérem běžců na lyžích reprezentace Polska.
Technologický doping? Všichni se toho báli, říká o změně vosků Lukáš Bauer

Česká rychlobruslařská hvězda tak musela zrušit plánovaný poslední start v sezoně - MS ve víceboji v Inzellu. "Je mi to líto, protože se tam chystalo hodně českých fanoušků, ale nešlo to udělat jinak," uvedla Sáblíková. Podle Pilného by měla být zdravotně v pořádku za čtyři až pět týdnů.