"Vesnice je naprosto úžasná. Je to tady velké, krásné, čisté, vše funguje. Lidi jsou milí a umí anglicky. Dýchá to tady olympiádou. Jsem hrozně ráda, že tady mohu být," uvedla Sáblíková v nahrávce, kterou médiím poskytli zástupci Českého olympijského výboru.

Markéta Davidová ve stíhacím závodu žen na 10 km.
Z bídy přímým letem až na výsluní? Biatlonisté se v Pekingu pokusí o malý zázrak

Čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka si poprvé vyzkoušela také led v aréně, ve které bude usilovat o čtvrtou zlatou olympijskou medaili. "Je modrá, což je fajn. Je to moje oblíbená barva," pousmála se Sáblíková, která si stejně jako ostatní závodnice nemohla podmínky otestovat v minulé sezoně. "Místo na rozcvičení je úžasné, stometrová tartanová dráha, prostor na posilovnu. Zatím nemám nic, co bych tomu vytkla," řekla.

Podle plánu absolvovala i první trénink. "Byl docela dobrý, i když musím říct, že časový posun je náročný," uvedla Sáblíková, která má obvykle s aklimatizací problémy a potřebuje více času na adaptaci. "Led je zatím na můj vkus docela měkký, takže jsem zvědavá, jak to pojede. Zatím to působí dojmem, že každé kolo navíc bude hodně bolet a bude těžké jet stejnou rychlostí. Uvidíme, jaké to bude při závodech," dodala specialistka na dlouhé tratě.

Skikrosařka Nikol Kučerová.
Trať na skikros mi neseděla. Doufám, že bude zábavnější, přeje si Kučerová

První závod čeká Sáblíkovou již v pátek odpoledne čínského času, kdy se představí na trati 3000 metrů.